HaberlerManisa HaberleriEski vekil Halil Yurtseven hayatını kaybetti

Eski vekil Halil Yurtseven hayatını kaybetti - Manisa Haberleri

Adalet Partisinden 16. Dönem Manisa Milletvekili seçilen hayırsever iş adamı Halil Yurtseven 87 yaşında hayatını kaybetti.

Eski vekil Halil Yurtseven hayatını kaybetti

Uzun süredir sağlık problemleri yaşayan hayırsever işadamı ve 16. Dönem Adalet Partisi'nden Manisa Milletvekili seçilen Halil Yurtseven, bir süredir tedavi gördüğü Manisa'daki özel bir hastanede bugün hayatını kaybetti. Halil Yurtseven'in cenazesinin 12 Ekim Perşembe günü öğle namazına müteakip Hatuniye Camisinde kılınacak cenaze namazı sonrası defnedileceği öğrenildi.
Antalya'nın Akseki ilçesinde 1928 yılında doğan Halil Yurtseven evli, 3 çocuk ve 6 torun sahibiydi. Demokrat Parti'de politikaya atılan, Adalet Partisinin Manisa il kurucuları arasında yer alan Yurtseven Adalet Partisinde İl başkanlığı ve ilçe başkanlıkları görevinde de bulundu. Manisa İl genel meclisi üyeliği yapan Yurtseven Manisa OSB'nin de kurucuları arasında yer aldı. 1977-1980 yılları arasında Adalet Partisi'nden Manisa milletvekili olan hayırsever işadamı Halil Yurtseven, tarım ve yem sanayinde çalıştı. Kendi adına Manisa'da bir ilkokul eşi adına da sağlık ocağı yaptırmıştı.

SIRADAKİ HABER
}