İstanbul haber: 7'ncı Ordu Günleri yarın Yenikapı'da başlıyor

İstanbul haber: 7'ncı Ordu Günleri etkinlikleri 12-15 Ekim tarihleri arasında Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleşecek.

7'ncı Ordu Günleri yarın Yenikapı'da başlıyor


7'ncı Ordu Günleri, 12-15 Ekim tarihleri arasında Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleşecek. Etkinlikte dev fındık maketi, mor-beyaz bir Vosvos ve OFF-Road Jip yarışlarını temsilen bir OFF-Road aracın da bulunacağı bildirilirken, 14 Ekim'de etkinlik kapsamında düzenlenen yemek yarışmasında Ordulu 20 dernekten kadınların katılacağı Ordunun yöresel yemekleri uzman jüri üyeleri tarafından tadılacak. Dereceye giren kadınlara ödüller verileceği belirtildi. Ayrıca, 'Fatma Çakır İle Mutfakta Hayat' programı ile yayınlanacak.

Rekor denemesi yapılacak
Yapılan açıklamada, etkinlikleri kapsamında binlerce kişinin katılımı ile 'Ordu Karşılaması Rekor Denemesi' olacak. Ordu'dan ve İstanbul'dan özel olarak alana gelecek olan 100 kişilik Ordu'nun yöresel kıyafetlerini giymiş profesyonel halk oyunları ekibi, eğitmenler, müzik ekibi ve baş koreograf koordinasyonu eşliğinde gönüllü binlerce kişinin katılımı ile rekor denemesi gerçekleştirilecek. Kültür Bakanlığı'nın desteklediği; Ordu Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) iş birliği ile gerçekleşecek denemede, Guinnes Rekorları Türkiye temsilcileri gözetiminde bir dizi ölçümlemeler ve kayıtlar yapılacağı, gerekli kriterlerin sağlanması durumunda Gunnies Rekorları'na başvuruda bulunacağı belirtildi.

7’ncı Ordu Günleri yarın Yenikapı’da başlıyorEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Hakem 'penaltı' dedi

2 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

3 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Bir anı, bir yazı...

4 Bir anı, bir yazı...

Samsunspor'da üzen istatistik

5 Samsunspor'da üzen istatistik

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

6 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsun'da Erva bebeğin dramı

7 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

8 Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

Yüzlerce kuş telef oldu

9 Yüzlerce kuş telef oldu

E-devlet'ten yeni bir hizmet daha...

10 E-devlet'ten yeni bir hizmet daha...


SIRADAKİ HABER