Adıyaman haber: Eğitimini tamamlayan 13 ameliyat hemşiresi sertifika sahibi oldu

Adıyaman haber: Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen birinci Ameliyathane Hemşireliği sertifikalı eğitim programı tamamlandı.

Eğitimini tamamlayan 13 ameliyat hemşiresi sertifika sahibi oldu

Eğitim programına Adıyaman merkezden 9, Kahta'dan 2, Rize ve Ağrı Doğubayazıt Hastanelerinden katılan 1'er hemşire, kursu başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen sertifika törenine Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı Osman Aydın, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Cengiz Yorulmaz, Mali Hizmetler Başkanı İbrahim Halil Kaya, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Op. Dr. Mahmut Aslan ve Sağlık Hizmetleri Müdürü Nevin Selçuk ile hastanede görev yapan ameliyathane ve diğer servislerin sorumlu hemşireleri katıldı. Sertifika töreninde konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, '1 Aylık bir eğitim sonunda sertifika programını tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle tebrik ediyorum. İnşallah ilk ve bundan sonrada son olmayacak her yıl devam edecek, acil hemşireliği ve yoğun bakım hemşireliği ile ilgili sertifikasyon çalışmalarımız devam ediyor. Bu programın Adıyaman'da olması için emek sarf eden genel sekreterlikteki çalışma arkadaşlarımıza ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanemizdeki yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bilsinler ki bu eğitim sadece ilk basamaktı ve bundan sonra artacak hem il dışından gelen arkadaşlarımız ve diğer sağlık tesislerinden gelen arkadaşlarımıza umarım bu 4 hafta süren eğitim teorik ve pratik açıdan kendilerine sunulduğu hizmetleri halka sunuş kalitesinin artırılması yönünde bir basamak olur. Sertifikaları hak kazanan arkadaşlarımıza bundan sonraki süreçte mesleklerinde şevk ve hevesle daha nitelikli bir şekilde sürdürebileceklerine inanıyorum' dedi.

Eğitimini tamamlayan 13 ameliyat hemşiresi sertifika sahibi oldu



EN ÇOK OKUNANLAR

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

1 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

2 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

3 Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

4 Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

5 Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

6 Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

Vatandaşlar Türk askerini uğurladı

7 Vatandaşlar Türk askerini uğurladı

Kilis'e 3. roket düştü

8 Kilis'e 3. roket düştü

Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

9 Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

Kilis'e ikinci bir roket daha düştü

10 Kilis'e ikinci bir roket daha düştü


SIRADAKİ HABER