HaberlerYozgat Haberleri9 aylık iş umuduyla kuraya koştular

9 aylık iş umuduyla kuraya koştular - Yozgat Haberleri

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalışacak olan kişiler kura ile belirlendi. Kurada adı okunlar büyük sevinç yaşadı.

9 aylık iş umuduyla kuraya koştular

Daha güvenli bir eğitim ortamı için bakanlıklar arasında imzalanan protokol kapsamında tüm Türkiye'de olduğu gibi Yozgat'ta da okullarda çalıştırılmak üzere TYP kapsamında personel alındı. İl genelinde alınacak olan 421 kişilik kadroya 2 bin 600 kişi müracaat etti. Alınacak personeller, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından noter huzurunda çekilen kura ile belirlendi. Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonu'nda çekilen kura da ismi okunan kişiler büyük sevinç yaşadı.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, aynı anda tüm ilçelerde TYP kurasının çekildiğini söyleyerek 35 yaş üstü, kadın, engelli ve terör mağdurlarının öncelikli olduğunu kaydetti. Yıldız, alınan personelin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda çalışacağını belirtti.
Kura ile belirlenen kişilerin okullar kapatılana kadar çalışacağını aktaran Yıldız,'Personeller okulların çevre düzenlemesi, temizlik ve bakım onarımlar da çalışacaklar. Bu aldığımız personeller okulların kapatılacağı tarihe kadar çalışacaklar' dedi.
TYP kapsamında yeniden personel alım ilanına çıkılacağını da vurgulayan Yıldız, okullarda görevlendirilmek üzere 59 personelin daha alınacağını kaydetti.

9 aylık iş umuduyla kuraya koştular

SIRADAKİ HABER
}