Adıyaman haber: Gölbaşı Belediyesi Samsatlı depremzede öğrencilere yardım etti

Adıyaman haber: Adıyaman'ın Gölbaşı ilçe Belediyesi tarafından Samsat ilçesindeki depremzede öğrencilere giyim yardımı yapıldı.

Gölbaşı Belediyesi Samsatlı depremzede öğrencilere yardım etti

Samsat ilçe merkezindeki iki ilk ve ortaokul ile anaokulundaki 350 öğrenciye birer adet ayakkabı, pantolon ve kazak yardımı yapıldı. Yardım dağıtım programına Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Sümeyye Selvican Şafak, Adıyaman Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay, AK Parti Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Zişan Bilgiç ve okul idarecileri ile öğretmenler katıldı. Burada bir açıklama yapan Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Sümeyye Selvican Şafak, Mart ayında Samsat ilçesinde meydana gelen depremde birçok ailenin mağdur olduğunu belirterek, depremzede ailelerin çocuklarına yardım yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
Başkan Yardımcısı Şafak, 'Yanı başımızda bazı insanlar mağdur oluyorlarsa hepimizin insani sorumluluğumuz var. Mağdur olan kardeşlerimizin yardımına elbirliği ile eğilirsek o kardeşlerimiz minimum seviyede etkilenirler. Bizler de sosyal sorumluluğumuz gereği elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın tebessümü bizlere yorgunluğumuzu unutturuyor ve mutlu oluyoruz' şeklinde konuştu. Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat ise yaptığı açıklamada, Samsat ilçesindeki vatandaşların genellikle yoksul olduğunu ifade ederek, yardım elini uzatan Gölbaşı Belediyesi ve diğer hayırseverlere teşekkür etti. Başkan Fırat, 'Yaşadığımız 5,5 şiddetindeki deprem ilçemiz insanını bir anda evsiz, barksız bıraktı ve hepsinin kurulu düzeni bozuldu. İlçedeki kurumlar olarak bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Ancak, bazen bu yeterli gelmiyor. Özellikle varlıklı insanların daha fazla yardım yapmasını istiyoruz. Maddi olarak büyük yardımlar yapılmasa bile çam sakızı çoban armağanı dediğimiz yardımlarla en azında Samsatlılar yalnız olmadığını hissedeceklerdir. Gölbaşı Belediyemiz ve bizzat yardımı bizlere ulaştıran Başkan Yardımcısı Sümeyye Selvican Şafak ile emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum' dedi.

Gölbaşı Belediyesi Samsatlı depremzede öğrencilere yardım ettiEN ÇOK OKUNANLAR

Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

1 Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

2 Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

3 Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

4 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

5 Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

6 Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

7 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

8 Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı


SIRADAKİ HABER