HaberlerKırklareli HaberleriBabaeski Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı

Babaeski Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı - Kırklareli Haberleri

Babaeski Devlet Hastanesi'nde yangın söndürme, mahsur kalan hastaları kurtarma, hasta ve personel tahliyesi, yaralıları sevk etme gibi konularda pratik kazanılması, personel ve donanımların gözden geçirilmesi ve olası bir yangına karşı can ve mal kaybının en aza indirilmesi amacıyla tatbikat yapıldı.

Babaeski Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı

Yapılan tatbikatta senaryo gereği yoğun bakım ünitesinde elektrik panelinden çıkan yangına, ulusal yangın kodu olan 4444 aranarak, hastane içi ilgili birimler harekete geçirildi. Teknik servis ilgili birimin elektriğini kesti. Güvenlik personeli tahliye sırasında panik oluşmaması adına ortamı sakinleştirerek çıkışa yönlendirme yaptı ve itfaiyeye haber verdi. Hastalar ve durumdan etkilenen çalışanlar kurtarma ekibi tarafından tahliye edildi. Çatıda mahsur kalan kişiler itfaiye tarafından kurtarıldı. Tahliye edilen kişilerin ilk tedavileri başhekimlik girişi önünde oluşturulan sahra hastanesinde yapıldı.
Tahliye işlemi bittikten sonra 'Katı, Sıvı, Gaz Yakıtlarda Yangına Müdahale Edilmesi' konusunda Babaeski İlçe İtfaiye Müdürlüğü'nden Hasan Berber tarafından uygulamalı eğitim gerçekleştirildi.

Babaeski Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı

SIRADAKİ HABER
}