Samsun haber: OMÜ'nün dış değerlendirme süreci başladı

Samsun haber: Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından yürütülen Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) Kurumsal Dış Değerlendirme süreci kapsamında YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, üniversiteyi ziyaret ettiler.

OMÜ'nün dış değerlendirme süreci başladı

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç'in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Takım Başkanı Prof. Dr. Sevim Rollas (Marmara Üniversitesi emekli öğretim üyesi), değerlendiriciler; Prof. Dr. Belma Akşit (Maltepe Üniversitesi), Prof. Dr. Haluk Özmen (Karadeniz Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Akile Reşide Gürsoy (Beykent Üniversitesi), Ümmühan Çelik (Kocaeli Üniversitesi) ile gözlemci Doç. Dr. Rüyam Küçüksüleymanoğlu'ndan (Uludağ Üniversitesi) oluşan YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, Rektörlük Senato Salonu'nda yapılan toplantıda OMÜ Kalite Komisyon Üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan da hazır bulundu.

'Gözle görülür bir dinamizm içindeyiz'
Toplantının açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç konuklarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek kurumsal olarak yaşadıkları uzun soluklu bu süreçte üniversitenin gözle görülür ve hissedilir bir dinamizm yakaladığını, bu heyecanı kararlılıkla sürdüreceklerini vurguladı.

'Kalite süreci yolda olmaktır'
Ardından OMÜ Kalite Komisyonu üyesi Doç. Dr. Nuray Keskin, yaptığı barkovizyon eşliğindeki kapsamlı sunumda üniversite ve Kalite Komisyonunun şu ana kadar yapmış olduğu çalışmalar hakkında YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyelerini bilgilendirdi. Doç. Dr. Keskin kalite sürecini 'yolda olmak' tabiri ile özetlerken kalite kültürünü yaygınlaştırmak ve özümsemek adına üniversite olarak çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Toplantı sonrasında YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve OMÜ Kalite Komite Komisyonu Üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek Kurupelit Yerleşkesi'nde saha ziyaretleri gerçekleştirdi.
Sırasıyla Diş Hekimliği Fakültesi, Öğrenci Yaşam Merkezi, Karadeniz İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi(KİTAM), Mühendislik Fakültesi, öğrenci kantinlerini ve son olarak Merkez Kütüphaneyi ziyaret edip gözlemleyen Takım Üyeleri, yetkililerden bilgi aldı. YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, saha ziyaretleri sırasında öğrencilerle de sohbet ettiler.
YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyelerinin son değerlendirme ziyareti 2017 Kasım ayında gerçekleşecek.

OMÜ’nün dış değerlendirme süreci başladıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

1 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

2 Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

Samsunspor'da kongre günü

3 Samsunspor'da kongre günü

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

4 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

5 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

Samsunspor'da duygu dolu anma

6 Samsunspor'da duygu dolu anma

Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

7 Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

Atakum'dan Samsunspor'a destek geldi

8 Atakum'dan Samsunspor'a destek geldi

Samsun'da gazeteciye çirkin saldırı

9 Samsun'da gazeteciye çirkin saldırı

Şartlar eşit

10 Şartlar eşit


SIRADAKİ HABER