OMÜ'nün dış değerlendirme süreci başladı

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından yürütülen Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) Kurumsal Dış Değerlendirme süreci kapsamında YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, üniversiteyi ziyaret ettiler.

OMÜ'nün dış değerlendirme süreci başladı

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç'in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Takım Başkanı Prof. Dr. Sevim Rollas (Marmara Üniversitesi emekli öğretim üyesi), değerlendiriciler; Prof. Dr. Belma Akşit (Maltepe Üniversitesi), Prof. Dr. Haluk Özmen (Karadeniz Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Akile Reşide Gürsoy (Beykent Üniversitesi), Ümmühan Çelik (Kocaeli Üniversitesi) ile gözlemci Doç. Dr. Rüyam Küçüksüleymanoğlu'ndan (Uludağ Üniversitesi) oluşan YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, Rektörlük Senato Salonu'nda yapılan toplantıda OMÜ Kalite Komisyon Üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan da hazır bulundu.

'Gözle görülür bir dinamizm içindeyiz'

Toplantının açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç konuklarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek kurumsal olarak yaşadıkları uzun soluklu bu süreçte üniversitenin gözle görülür ve hissedilir bir dinamizm yakaladığını, bu heyecanı kararlılıkla sürdüreceklerini vurguladı.

'Kalite süreci yolda olmaktır'

Ardından OMÜ Kalite Komisyonu üyesi Doç. Dr. Nuray Keskin, yaptığı barkovizyon eşliğindeki kapsamlı sunumda üniversite ve Kalite Komisyonunun şu ana kadar yapmış olduğu çalışmalar hakkında YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyelerini bilgilendirdi. Doç. Dr. Keskin kalite sürecini 'yolda olmak' tabiri ile özetlerken kalite kültürünü yaygınlaştırmak ve özümsemek adına üniversite olarak çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Toplantı sonrasında YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve OMÜ Kalite Komite Komisyonu Üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek Kurupelit Yerleşkesi'nde saha ziyaretleri gerçekleştirdi.

Sırasıyla Diş Hekimliği Fakültesi, Öğrenci Yaşam Merkezi, Karadeniz İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi(KİTAM), Mühendislik Fakültesi, öğrenci kantinlerini ve son olarak Merkez Kütüphaneyi ziyaret edip gözlemleyen Takım Üyeleri, yetkililerden bilgi aldı. YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, saha ziyaretleri sırasında öğrencilerle de sohbet ettiler.

YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyelerinin son değerlendirme ziyareti 2017 Kasım ayında gerçekleşecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Son prova Samsunspor'un

1 Son prova Samsunspor'un

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

2 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

3 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

5 Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

Onlar da izledi

6 Onlar da izledi

Canberk tribünde

7 Canberk tribünde

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

8 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Samsunspor'da Gökay bugüne kaldı

9 Samsunspor'da Gökay bugüne kaldı

20 Ocak anısına Piazza'ya

10 20 Ocak anısına Piazza'ya


SIRADAKİ HABER