Karabük haber: KARDEMİR'den çevre yatırımı taahhüdü

Karabük haber: Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) AŞ. Genel Müdürü Ercüment Ünal, çevre yatırımları ile ilgili Belediye Başkanı Rafet Vergili'ye 11 maddelik taahhütte bulundu.

KARDEMİR'den çevre yatırımı taahhüdü

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve KARDEMİR AŞ. Genel Müdürü Ercüment Ünal ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Genel Müdür Ünal, Kardemir'in çevre yatırımları ile ilgili yapacakları çalışmalar hakkında açıklamalar yaparak, Başkan Vergili'ye çevre yatırımları ile ilgili taahhüt verdi.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'yi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Zeki Yolbulan ile birlikte makamında ziyaret eden KARDEMİR Genel Müdürü Ercüment Ünal, KARDEMİR'in çevre konusunda yaptığı ve yapacağı yatırımları kamuoyu ile paylaştı.
KARDEMİR çevreye tehlikeli atık vermiyor
KARDEMİR AŞ. Genel Müdürü Ercüment Ünal, 2015-2016 yıllarında fabrikanın mali tablosuna bakıldığında zarar açıkladığını, KARDEMİR'in insan ve çevre sağlığına büyük önem verdiğini, şimdiye kadar birçok çevre yatırımı yaptıklarını, toz dışında kesinlikle çevreye tehlikeli atık vermediklerini, böyle bir atıklarının olmadığını söyledi.
Ünal, 'Belediyemiz ve Bakanlığımızın tüm şirketlerde olduğu gibi belirlediği bazı ölçüm noktaları var. Bunları daha önce beraber belirledik ama bütçesizlikten yapamadığımız yaklaşık 50 Milyon dolarlık yatırımı biz dört kısıma ayırıyoruz. Sinter tarafı, yüksek fırınlar tarafı, çelikhane tarafı birde kok tarafı. Sinter ve kok tarafından yatırımlarımız daha önce başladı ve 2018 ortasından itibaren 2018'de bitmek üzere sinter ve kok tarafındaki yatırımlar tamamlanmış olacak' dedi.
11 maddelik çevre yatırımlarını belirlediklerini ve bunlarla ilgili çalışmalara başladıklarını da belirten Genel Müdür Ünal, 2018 itibariyle tüm bu yatırımların yapılacağını Başkan Vergili'ye taahhüt ettiklerini kaydederek, '1 Ocak itibarı ile başlamadığımız çevre yatırımı olmayacak. 1 Ocak'ta tekrar gelin görüşelim yerinde KARDEMİR'de tekrar toplantı yapalım. Size söz veriyorum 2018 yılı sonuna kadar tüm çevre yatırımlarımız bitecek' diye kaydetti.
Bu sene yapmazsak ne zaman yapacağız?
Çevre yatırımlarının geciktiğini de sözlerine ekleyen Ünal, 'Dün dündü bitti. Bu hedef doğrultusunda 'Yahu konuşuyorlar, ediyorlar yine kirleniyor' evet kirlenecek. 2018'in ortasına kadar kirlenecek. Bizde paramızı 50 milyon ortaya koyacağız. Diyeceğiz ki bunu harcıyoruz. Niye bu sene para kazanıyoruz. Bu sene yapmazsak ne zaman yapacağız.' dedi.
Belediye Başkanı Rafet Vergili, ise '11 maddelik çevre yatırımları programları var. Önümüzdeki günlerde önemli ihaleler yapılacak. Biz 6 ay gibi kısa sürede tüm çevre yatırımlarını biteceğini anlıyoruz. Herkesin hakkı tertemiz bir Karabük'te yaşamak.' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da şüpheli ölüm

2 Samsun'da şüpheli ölüm

'Neden ben' diye sormak!

3 'Neden ben' diye sormak!..

Test edildi, onaylandı

4 Test edildi, onaylandı

Eski vekile ihraç talebi

5 Eski vekile ihraç talebi

Samsunlu futbolcunun mutlu günü

6 Samsunlu futbolcunun mutlu günü

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

7 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

8 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

9 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

 Dualar Yıldırım için

10 Dualar Yıldırım için


SIRADAKİ HABER