Haberler Hyundai IONIQ Kamer'de

Hyundai IONIQ Kamer'de

Karadeniz Bölgesi'nde Hyundai'nin başarılı temsilcisi Kamer Otomotiv, hibrit aracı IONIQ'i otomobil severlerle buluşturuyor

 Hyundai IONIQ Kamer'de

Dünyanın en hızlı gelişen otomobil markası Hyundai, 2021 yılına kadar Avrupa’nın en büyük elektrikli ve hibrit otomobil üreticisi olma hedefiyle yoluna emin adımlarla ilerliyor. IONIQ Hybrid modeliyle Türkiye’de de dikkatleri üzerine çeken marka, KONA Electric ile Avrupa’daki iddiasını sağlamlaştırıyor.

SÖZ SAHİBİ OLMAYA DEVAM

Avrupa’da 1977 yılından bu yana 7.5 milyondan fazla araç satan Hyundai, güncel modellerinin yanı sıra alternatif yakıtlı otomobiller üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında ülkemizde de satışa başlanan IONIQ Hybrid modeliyle, marka imajını olumlu bir şekilde yukarı çeken Hyundai, Avrupa’da da 15 bin adetten fazla IONIQ satışı gerçekleştirdi. Hybrid, Plug-in Hybrid (kabloyla şarj edilebilir) ve tamamen elektrikli versiyonlarıyla dünyada ilk kez üç farklı motor tipini aynı gövdede sunan Hyundai, aynı zamanda fuel cell hidrojen yakıt hücreli modeller üzerinde de söz sahibi olmaya devam ediyor.

DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, “Hyundai, ürün stratejisinin merkezine elektrikli araçları yerleştirmeyi hedefliyor. Köklü rakiplerini daha teknolojik ve daha konforlu elektrikli modellerle geçmeyi planlayan markamız, özellikle yüksek menzile sahip modellerin üretimine ağırlık verecek. Hyundai, çevre dostu araçların geleceği olarak yakıt hücresi teknolojisini savunuyor ancak elektrikli modellerin özellikle Avrupa pazarındaki artışıyla diğer modellere de ağırlık vermiş durumda. IONIQ ailesi ile tüm dikkatleri üzerimize çektik ve önümüzdeki yıl KONA Electric modelimizin dünya lansmanı yapılacak. Tüm bu yenilikler ve diğer modellerin de benzer şekilde hibrit ve elektrikli versiyonlarla çeşitlendirilmesi, hem imaj hem de bölgedeki pazar payı için son derece önemli” dedi.

TEST SÜRÜŞÜNE DAVET

Göker, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Hyundai, 2021 yılında şarj başına 500 km'lik menzile sahip, Genesis markası altında üst düzey elektrikli bir modeli tanıtmayı da planlıyor. Ayrıca B-SUV segmentine farklı bir bakış açısı getirecek KONA’nın elektrikli versiyonuyla da 390 km'lik bir menzil sunmaya hazırlanıyor. Sadece elektrikli modellerde kullanılacak özel bir platforma geliştiren Hyundai, böylelikle 2020 yılına kadar toplam 15 çevre dostu modelin lansmanını yapmış olacak. Karadeniz Bölgesi'nde markamızın başarılı temsilcisi Kamer hibrit aracımız olan IONIQ’i tüm otomobil severlerle buluşturuyor. Aynı zamanda otomobil severler test sürüş aracımız ile IONIQ’i daha yakından tanıyarak üstün performansını, teknolojik ve modern donanımını birebir yaşayarak hibrit aracımızı daha yakından tanıma fırsatı buluyor."

Kübra ŞENOCAK

SIRADAKİ HABER
}