Iğdır haber: Iğdır Sempozyumu gala yemeği

Iğdır haber: İkinci Uluslararası Iğdır sempozyumunun kapanış yemeği düzenlendi.

Iğdır Sempozyumu gala yemeği

Iğdır Üniversitesinin düzenlediği İkinci Uluslararası Iğdır sempozyumu kapanış yemeği ile son buldu. Düzenlenen yemeğe Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Doç. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Belediye başkanı Murat Yikit, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve öğretim görevlileri katıldı.
Kapanış yemeğinde konuşan Rektör Mehmet Hakkı Alma, sempozyum hakkında çeşitli bilgiler vererek, 'bizim şuanda asıl problemimiz Iğdır'daki sıkıntıları dile getirmek swot analizi yapmak. 400 e yakın arkadaşımız zahmet edip geldiler.Birinci olan 2014de yapılıyor 458 katılımcı var. Pakistan'dan, Azerbaycan'dan, İran'dan arkadaşlarımız var. Dolayısıyla 120 civarında fen bilimleri 150 civarında sosyal bilimleri ve 104 ziraat fakültesinin yayını. Şu demektir ki Iğdır sempozyumu gerçekten zirai konusunda önemli bir yere ilerliyor' dedi.
Belediye başkanı Murat Yikit ise, 'gerçekten büyük bir alkış ve büyük bir teşekkürü hak eden başta Sayın Rektörümüz ve Iğdır Üniversitesine gerçekten bir teşekkür istiyoruz. Burada kentimizi gerçekten bu anlamda temsiliyet noktasında hemde akademik bilimsel araştırmaların yapılması noktasında bu kadar büyük adımlar atması noktasında teşvik ettiği için ve yaptığı değerlendirmelerden dolayıda teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapılacak olan bütün çalışmalar ve bu benzeri etkinliklere Iğdır belediyesi olarak elimizden geldiği kadar imkan ve olanaklarımızla destek olmaya çalışacağımıza devam edeceğimizin sözünü vererek hepinize katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından kapanış yemeği sempozyuma katılan öğretim görevlilerine teşekkür belgesi verilmesi ile son buldu.

Iğdır Sempozyumu gala yemeğiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

1 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

2 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

3 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

4 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

İşte derbi istatistikleri

5 İşte derbi istatistikleri

Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

6 Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

Derbide 44. randevu

7 Derbide 44. randevu

Külliyen zarar...

8 Külliyen zarar...

Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

9 Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

Adalet Bakanı Gül Samsun'da

10 Adalet Bakanı Gül Samsun'da


SIRADAKİ HABER