Aydın haber: Vali Köşger, gününü yaşlılara ayırdı

Aydın haber: Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger eşi Fatma Köşger ile gününü yaşlılara ayırıp yaşlıların gönlünü aldı. Valiyi yanlarında gören yaşlılar bol bol dua edip jestinden dolayı Köşger Ailesi'ne teşekkür ettiler.

Vali Köşger, gününü yaşlılara ayırdı

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger eşi Fatma Köşger ile birlikte Mimarsinan Mahallesi'nde bulunan ve yüzlerce yaşlıya sosyal hizmet ceren Aymelek Derneği'ne giderek yaşlılarla birlikte sohbet edip yemek yedi. Oldukça renkli geçen ziyarette karşılarında Valiyi gören yaşlılar, gördükleri tevazu karşısında bol bol dua ettiler.
Bir milletin en önemli değerlerinden birinin de yaşlıları olduğunu ve yaşlıların huzur içinde yaşamaları için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Aydın Valisi Yavuz Selim Köşker merkezde yaşayan vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Merkezin çalışmaları hakkında Vali Köşger'e bilgi veren Dernek Başkanı Yurdagül Altınbaş, hazırladıkları programlarla Aydın'daki yüzlerce yaşlının belli periyotlarla bir araya gelip birlikte hoş vakit geçirdiklerini belirterek 'Maalesef belli yaşın üstündeki kişiler evden çıkamadıkları için sürekli aynı ortamda yaşamaktan sıkılıyor. Biz Aymelek Derneği olarak yaşlılarımızı belirli aralıklarla evlerinden özel aracımızla alıp merkezimize getiriyoruz. Burada toplanan yaşlılarımız birlikte hoş vakit geçiriyor. Derdi sıkıntısı olanın derdini sıkıntısını dinleyip çözümü elimizden geliyorsa çözüyoruz. Elimizden gelmeyen konuları ilgili makamlara iletiyoruz. Yaşlılarımız hep birlikte yemek yiyip namazlarını kılıyor. Akşam da evlerine teslim ediyoruz' dedi.
Bu tür sosyal hizmetlerin çok önemli olduğunu belirterek çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür eden Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, yaşlılarla uzun uzun sohbet etti. Merkezdeki yaşlılar adına duygularını dile getiren 85 yaşındaki Yusuf Yeşilyurt, Vali Yavuz Selim Köşger'e hitaben yaptığı konuşmada 'Tevazu insana sonradan verilmez Allah senden razı olsun' diye başladığı konuşmasında 'Eskiden Valimiz kimdir. Nasıl biridir bilmezdik. Zaten yanına da almazlardı. Öyle günlere geldik ki Vali ayağımıza geldi. Allah razı olsun' ifadelerine yer verdi.

Vali Köşger, gününü yaşlılara ayırdıEN ÇOK OKUNANLAR

Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

1 Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

2 Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

3 Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

Müteahhitle anlaşamayan apartman sakinleri karot raporuyla karanlığa mahkum oldu

4 Müteahhitle anlaşamayan apartman sakinleri karot raporuyla karanlığa mahkum oldu

Kırıkkale'de huzur uygulaması

5 Kırıkkale'de huzur uygulaması

Erzurum'da şüpheli çanta fünyeyle patlatıldı

6 Erzurum'da şüpheli çanta fünyeyle patlatıldı

Kayseri'de terör operasyonu: 1 gözaltı

7 Kayseri'de terör operasyonu: 1 gözaltı

Dadaşlardan Palandöken'de 'Bir gece Afrin'e girebiliriz' türküsü

8 Dadaşlardan Palandöken'de 'Bir gece Afrin'e girebiliriz' türküsü

Isınmak için yaktığı soba canından etti

9 Isınmak için yaktığı soba canından etti

Aydın'da yangın paniği

10 Aydın'da yangın paniği


SIRADAKİ HABER