HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz:Allah'tan reva mı bu?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz:Allah'tan reva mı bu? - Samsun Haberleri

Gündemdeki torba yasa ile üç telekom şirketinin yaklaşık 5 milyar liralık borcu silineceğini savunan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Millet vergi borçları altında inim inim inlerken, Allah'tan reva mı bu?' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz:Allah'tan reva mı bu?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasanın, garibanları ezeceğini, zengini himaye eden değişiklikler öngördüğünü belirtti.

ESNAFIN BORCUNU SİLİN

Torba yasa ile ilgili açıklamalarda bulunan Akcagöz, "Değişiklikle birlikte, Maliye Bakanlığı’na şirketlerle uzlaşma yetkisi veriliyor ki, uzlaşma ile ilgili dava açma hakkı da ortadan kalkıyor. Şayet bu yasa kabul edilirse, üç telekom şirketinin yaklaşık 5 milyar liralık borcu silinecek. Allahtan reva mı? Millet vergi borçları altında inim inim inlerken, patron işçinin sigortasını öderken zorlanıyor, işçi eve ekmek götürürken zorlanıyor; bunların derdi, yine her zamanki gibi vatandaşı değil, büyük sermaye gruplarını korumak. Birdenbire böyle bir torba yasaya nasıl ve neden ihtiyaç duyuldu? Adı geçen şirketler vatandaştan, verdiği hizmetin karşılığını ziyadesiyle alıyor. Vergi borcunu silecekseniz, küçük esnafın borcunu silin. Millet, borç batağının içinde, sizin yanlış politikalarınız nedeniyle ezilmeye devam ediyor" dedi.

SIRADAKİ HABER
}