HaberlerKaraman HaberleriKMÜ'de topraktan tasarım sergisi

KMÜ'de topraktan tasarım sergisi - Karaman Haberleri

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanlarından Uzman Gülşen Kahraman tarafından hazırlanan 'Topraktan Tasarıma' isimli sergi sanatseverlerle buluştu.

KMÜ'de topraktan tasarım sergisi

KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sergi Salonunda düzenlenen serginin açılışına Karaman Valisi Fahri Meral, Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, üniversite personeli, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Serginin açılışında konuşan Gülşen Kahraman, kendisinin tasarlayıp hazırlamış olduğu yetmiş eserin ziyaretçilerle buluşmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, 'Eserlerimi ortaya çıkarırken özgün form arayışlarında bulundum. İki çeşit seramik çamuru kullandığım tasarımları 1070 derecede pişirdikten sonra sır ve oksit ile renklendirmelerini yaptım. Toprakla uğraşırken bütün negatif enerjimi atıyorum ve çok keyif alıyorum. Bu süreçte bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Sanatseverleri sergime bekliyorum' dedi.
Yapılan konuşmanın ardından üç gün açık kalacak olan sergi Vali Fahri Meral ve Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül tarafından açılışı yapılarak gezildi.

KMÜ’de topraktan tasarım sergisi

SIRADAKİ HABER
}