Ankara haber: Başkan Çetin esnaf ile istişare toplantısına katıldı

Ankara haber: Pursaklar Esnafları Koruma ve Yaşatma Derneği (PURESDER) tarafından düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısı'na katılan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, esnafın taleplerini dinleyip çözüm önerileri sundu.

Başkan Çetin esnaf ile istişare toplantısına katıldı

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde ilki düzenlenen Esnaflarla İstişare Toplantısı'na Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, PURESDER Başkanı Kamil Karakuş, ilçedeki birim amirleri ve bazı sektör temsilcileri katıldı. Kaymakam Kara'nın divan başkanlığında yapılan istişare toplantısında Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Zabıta Müdürü, Gıda Tarım Müdürü, Tapu Müdürü esnafın taleplerini dinleyip sorularını cevapladı.
Emlak, inşaat, mimarlık, turizm, düğün salonları gibi 21 ayrı sektör kolunun temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Çetin, toplantının Ahilik Haftası'na denk gelmesinin önemli olduğunu belirterek, 'Eskiden Pursaklar'da oturulur mu derlerdi ama şimdi herkes Pursaklar'a gelmek, burada yaşamak, ev almak istiyor. Pursaklar'ı bu seviyeye hep birlikte getirdik. Hepinize teşekkür ediyorum' dedi.

'Esnafımızın her zaman yanındayız'
Bir esnafın AVM talebiyle ilgili sorusu üzerine Başkan Çetin, 'Pursaklar'ı güzel yapan şey AVM'nin olmamasıdır. Buradaki esnaf kardeşlerimizin şu anki samimiyeti ve işleri AVM'nin gelmesiyle bozulur' dedi. Bunun üzerine salondaki davetliler teşekkür etti. İmar planlarıyla ilgili soruları da cevaplayan Çetin, 5216 sayılı Büyükşehir Kanunu'nu hatırlatarak, 'İlçe belediyesinde alınan kararlar Büyükşehir Meclisine sunuldu ve orada onaylanmayan imar planları uygulamaya konulamıyor' ifadelerini kullandı.

Kaymakam İhsan Kara hastane için tarih verdi
Toplantının divan başkanlığını yapan Kaymakam Kara da, bir esnafın sorusu üzerine Pursaklar Devlet Hastanesinin ilçeye kazandırılmasında Belediye Başkanı Çetin'in büyük emeği olduğunu belirterek, 6 Kasım'da hastanenin geçici kabulünün yapılacağı müjdesini verdi. Esnaftan çok fazla soru gelmemesi üzerine Kaymakam Kara, 'Sayın Başkanımıza ve belediye teşkilatına teşekkür ediyorum. Fazla soru ve sorun olmaması bizleri memnun ediyor. Toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.
PURESDER Başkanı Kamil Karakuş da ilçede 3 bin 500 esnafın bulunduğunu belirterek, düzenli aralıklarla bu toplantıları devam ettireceklerini açıkladı. Programın sonunda Pursaklar Zabıta Müdürü Ali Aytaşgın başkanlığında oluşturulan komisyonun değerlendirmelerine göre 'Ayın Esnafları' belirlenip belge verildi.

Başkan Çetin esnaf ile istişare toplantısına katıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

1 Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

2 Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

3 Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

4 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

5 Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

6 Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

7 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

8 Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

Maltepe'de feci kaza 1 ölü

9 Maltepe'de feci kaza; 1 ölü

Nazilli'de korkunç cinayet, bir karış toprak için ölen de öldüren de 70 yaşında

10 Nazilli'de korkunç cinayet, bir karış toprak için ölen de öldüren de 70 yaşında


SIRADAKİ HABER