Rabat haber: Rusya ve Fas 11 alanda anlaşma imzaladı

Rabat haber: Rusya ile Fas arasında, gümrük, tarım, askeri, diplomasi, idari, ticari, kültürel ve enerji alanlarında 11 anlaşma imzaladı. Rusya Başbakanı Dimitri Medvedey ile Fas Başbakanı Sadettin El Osmani'nin başkanlığını yaptı imza toplantısına her iki taraftan ilgili bakanlar hazır bulundu.

Rusya ve Fas 11 alanda anlaşma imzaladı

Yapılan ortak basın toplantısında Rusya Başbakanı Medvedev Fas ile askeri, güvenlik ve başka birçok alanda verimli ve zengin işbirliği anlaşmalarının imzalandığını söyledi.
İki ülke arasında, askeri, kültürel, siyasi, tarım, nükleer enerji, yenilenebilir enerji, gümrük birliği ve gaz alış verişi konusunda 11 anlaş yapıldığı, yapılan anlaşmaların Kral altıncı Muhammed'in Mart 2016'da Moskova ziyaretinde Rusya Federasyonu ile yapılan 16 işbirliği anlaşmasının güncellenmesi olduğu belirtildi.
Fas'ın Afrika ve Arap dünyasında Rusya'nın en büyük ticari ortağı olduğuna işaret edilerek 2001 yılında Rusya ile Fas arasında 200 milyon dolar olan ticaret hacminin 2016 yılında 2, 5 milyar dolara yükseldiği ifade edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Vali Zorluoğlu, şehit Zeren için taziye mesajı yayınladı

1 Vali Zorluoğlu, şehit Zeren için taziye mesajı yayınladı

Metruk binada çıkan yangın 1 saatte kontrol altına alındı

2 Metruk binada çıkan yangın 1 saatte kontrol altına alındı

Sungurlu Belediyesporlu voleybolcu kaza geçirdi

3 Sungurlu Belediyesporlu voleybolcu kaza geçirdi


SIRADAKİ HABER