İstanbul haber: Büyükçekmece'de çöken köprü yeniden hizmete açılıyor

İstanbul haber: 2015 yılı başında şiddetli lodosun oluşturduğu dalgaların etkisiyle çöken Büyükçekmece D-100 Karayolu üzerindeki Mimarsinan Köprüsü yeniden hizmete açılıyor.Yenilenen köprü üzerinde incelemelerde bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, daha önce 2 olan köprü sayısının 4'e çıkartılmasının Edirne-İstanbul arasındaki trafik akışını oldukça rahatlatacağını belirtti.

Büyükçekmece'de çöken köprü yeniden hizmete açılıyor

Büyükçekmece gölü ile Marmara denizinin birleştiği noktada bulunan Mimarsinan Köprüsü'nün bir bölümü 2015 yılı Şubat ayında şiddetli lodosun etkisiyle çökmüştü. Ardından köprünün taşıyıcı kolonları ve kirişlerinde çökme ve çatlamalar meydana geldi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün 'Köprü çökerse felaket yaşanır' şeklinde yaptığı sıkça uyarıların ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi mevcut köprüleri yıkarak yerine 4 yeni köprünün yapımına başladı. Yapımı tamamlanmak üzere olan köprüler önümüzdeki günlerde hizmete açılacak.

Köprü sayısı 2'den 4'e çıkartıldı
Köprüde incelemelerde bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, daha önce 2 olan köprü sayısının 4'e çıkartılmasının Edirne - İstanbul trafik akışını son derece rahatlatacağını belirterek, '2015 yılında köprüde çökme olduğu anda ben burada bulunmuştum. Alınan tedbirlerle büyük bir tehlike ortadan kaldırılmıştı. Sonrasında o zamanın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a bizim tarafımızdan bu konu iletildi. Defalarca bunun takibini yaptıktan sonra Büyükşehir Belediyemiz ihalesini yaptı ve bugün itibariyle köprülerin tamam bitti ve yol düzenlemesi yapılıyor' ifadelerini kullandı.

Büyükçekmece ile Mimarsinan'ın yakası birleşti
Köprülerin yüksek teknoloji ile yapıldığını uzun süreli olarak trafiği rahatlatacağını kaydeden Başkan Akgün şu açıklamayı yaptı; 'Önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan bu köprüden hem yaya, hem de araç trafiği en rahat biçimde hizmet alacaktır. Bizim burada çekmiş olduğumuz trafik eziyetine sebep olan köprülerin yapımında desteğini esirgemeyen o günkü Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ve ekibine şahsım ve Büyükçekmece halkı adına teşekkür ediyorum. Köprülerin yapılması aynı zamanda da Mimarsinan sahili ile Büyükçekmece sahili arasında yaya, bisiklet ve gezi treni ile ulaşım imkanı sağlayacak. Büyükçekmece sahillerinin tamamında vatandaşımız kesintisiz olarak bisiklete binebilecek. Mimarsinan - Büyükçekmece arası bu şekilde yaya yoluyla da birleştirilmiş oldu. Köprülerin açılmasıyla beraber Mimar Sinan'ın eseri olan tarihi Mimarsinan Köprüsü ile D - 100 arasında kalan bu alanı da Büyükçekmece Belediyesi olarak biz yeşillendireceğiz.'

Büyükçekmece’de çöken köprü yeniden hizmete açılıyorEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

3 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

4 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

5 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor'da personele müjde

6 Samsunspor'da personele müjde

Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

7 Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

8 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

9 Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

10 1 günlük Hasılat Samsunspor'a


SIRADAKİ HABER