Hakkari haber: Öğretmenlere terör riski anlatıldı

Hakkari haber: Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 'Gençlik Sizin Eseriniz' projesi kapsamında yaklaşık bin öğretmen terör tehdidi riski konusunda bilgilendirildi.

Öğretmenlere terör riski anlatıldı

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Vali Yardımcısı Bakir Abacı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Balık, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, emniyet müdür yardımcıları ile öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, uzmanlar tarafından sinevizyon gösterimi eşliğinde öğretmenlere bilgi verildi.
Burada konuşan İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, Hakkari'nin bugüne kadar terörle anılan, terörün getirdiği acılarla bugüne kadar gelen ve yaklaşık 30 yıl geçmişi olan sıkıntının en hat safhada yaşandığı bir il olduğunu söyledi. Dilberoğlu, 'Son iki yıldır yapılan çalışmalar, terörle mücadelede belirli bir mesafe kaydedilmiştir. Bu mücadele de emniyet, jandarma ve öğretmenler birlikte göğüs gelmiştir. Eğer öğretmenler öğrencilere sahip çıkmazlarsa, başarıya ulaşmamız asla mümkün değildir. Hakkari ölçeğinde baktığımızda, öğretmenlerin çok duyarlı olduğunu görüyoruz. Gerek terörle mücadelede gerekse gençlerin yetiştirilmesinde önemli görevler göğüslediğinizi görüyoruz. Hakkari'ye yeni gelen öğretmenlerimizi ise bilgilendiriyoruz. Yaşadığınız her türlü sorununuzu bize iletebilirsiniz. Bilakis telefonumu bütün öğretmenlere dağıtacağım. Her türlü sorununuzda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim' dedi

'Küçük yaşta evlendirilen kız çocukları var'
Küçük yaşta evlendirilen kızlarla ilgili detaylı bilgiler veren Müdür Dilberoğlu, 'Küçük yaşta evlendirilen kız çocukları var. Onlara en yakın olan ise siz değerli öğretmenlersiniz. Lütfen bu konular üzerinde hassasiyetle durunuz. En ufak bir duyum alırsanız bizlerle irtibata geçiniz' ifadelerini kullandı.
Vizontele filminden kısa bir bölüm ve İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve geçmişteki toplumsal olayların yer aldığı video izletilmesinin ardından programın yarın sona ereceği belirtildi.

Öğretmenlere terör riski anlatıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

3 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

4 Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

5 Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

Üzerine baza düşen çocuk öldü

6 Üzerine baza düşen çocuk öldü

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

7 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

8 Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

Didim'deki yangın korkuttu

9 Didim'deki yangın korkuttu


SIRADAKİ HABER