Balıkesir haber: Yatalak hastalara evde yıkama hizmeti

Balıkesir haber: Dursunbey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yeni başlattığı projeyle, yatalak hastaları ve yaşlıları kurduğu ekiple bot yatakta yıkayacak.

Yatalak hastalara evde yıkama hizmeti

Dursunbey Belediyesi, Türkiye'de ilk kez hayata geçirdiği duş ve çamaşır merkezinin ardından şimdi de engelli, yaşlı ve yatalak hastalara evlerinde yıkama hizmeti vermeye başladı.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce başlatılan proje kapsamında, kadın ve erkek hastalar için ayrı ekip görevlendiriliyor. Ekipler, inik haldeki botu yatağında yan çevrilen hastanın altına seriyor. Hasta, yatağından kaldırılmadan şişirilen botta yıkanıyor.
Ücretsiz olarak yapılan bu hizmet hakkında Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'a bilgi veren Dursunbey Sevgi Evi sorumlusu Hanife Aydoğan, yatak üzerine kurulan bot küvetin yatalak hastaları yıkamak için büyük kolaylık olduğunu söyledi. Yaklaşık 3 dakika içinde şişen ve inen botun giderinin lavaboya ya da herhangi bir su giderine aktarıldığını ifade eden Aydoğan, botun aynı zamanda küvet olarak ta kullanıldığını belirtti. Yıkama hizmetinin randevu sistemi ile yapılacağını hatırlatan Hanife Aydoğan 0266 662 5 662 nolu telefondan randevu alınabileceğini söyledi.
Konu hakkında açıklama yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan belediye olarak bir ilke daha imza attıklarını belirterek, 'Dursunbey'de 111 mahallemiz var. Buralarda yaşlı ve felçli hastalarımız var. Bu hastalarımızın yıkanmaları ve temizlikleri ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz böyle bir sistem geliştirdi. Üç kişilik ekiple bu mahallelerimizde ki yaşlı ve felçli hastalarımız bu sistemle yıkanacak ve temizlikleri sağlanacak' dedi.

Yatalak hastalara evde yıkama hizmetiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz

1 Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz...

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

2 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

Sıfır hata

3 Sıfır hata

İnsanlık görevi

4 İnsanlık görevi...

Samsun'da korkutan yangın!

5 Samsun'da korkutan yangın!

Samsun'da sır ölüm!

6 Samsun'da sır ölüm!

Ayite ve Kenan korkuttu

7 Ayite ve Kenan korkuttu

Halil İbrahim Pekşen, bir döndü pir döndü

8 Halil İbrahim Pekşen, bir döndü pir döndü

Tek değişiklik

9 Tek değişiklik

Samsun sahillerinde 'Wakeboard'

10 Samsun sahillerinde 'Wakeboard'


SIRADAKİ HABER