HaberlerSivas HaberleriSivas'a modern pazar yeri

Sivas'a modern pazar yeri - Sivas Haberleri

Sivas Belediyesi tarafından başlatılan kapalı pazar yeri inşaatı tamamlandı. Yaklaşık 3 bin 500 metrekare alanı kapsayan cuma pazarı üzerine asma-germe sistemi uygulandı.

Sivas'a modern pazar yeri

Çalışmaları yerinde incelemek üzere cuma pazarına giden Başkan Aydın burada Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Adem Argın ve diğer pazarcı esnaflarıyla karşılaştı. Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, 'Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, hem bu mahalleye, hem pazarcı esnafına değer kattı. Söyleyecek çok söz var ama sözler yetersiz kalıyor bu çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz' dedi.
Belediye Başkanı Sami Aydın da, 'Farklı, hoş bir proje oldu. Osmanlı otağını andıran, hem geleneksel, hem de modern bir çalışma oldu. Burası cuma pazarı, aynı zamanda hem pazar yeri olarak, hem de mahallenin özel günlerinde hizmet verebilecek. Kurban kesim yeri olarak kullanılabilecek. Bundan sonra bizim pazar esnafımızdan bu yapıya sahip çıkmalarını bekliyoruz. Burası pazarcılarımızın evi, iş yeri buraya bu şekilde sahip çıkılmalı. Eskisi gibi pazar mallarının yollara atıldığı bir yapıda olursa, iyi kullanılmazsa, bu pazar yerinin tekrarını yapmayacağız ancak buraya esnaflarımızın sahip çıktığını görürsek bu çalışmalarımızın devamı gelecektir' şeklinde konuştu.

Sivas’a modern pazar yeri

SIRADAKİ HABER
}