HaberlerOrdu HaberleriÖğrenciler harçlıklarıyla sokak hayvanlarını besledi

Öğrenciler harçlıklarıyla sokak hayvanlarını besledi - Ordu Haberleri

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri 'Sokak dostlarımızı besleyelim yardım kampanyası' kapsamında oluşturdukları sınıf kumbarasında biriktirdikleri harçlıklarıyla yiyecek alıp sokak hayvanlarını besledi.

Öğrenciler harçlıklarıyla sokak hayvanlarını besledi

Öğrenciler adına konuşan öğrencilerden Mert Gündüz, 'Okul olarak her sınıfta oluşturulan kumbaralarımızda toplanan para ile aldığımız yiyecekleri ellerimizle sokak kedilerini doyurduk. Sokak hayvanlarını beslediğimiz için mutluyuz' dedi.
Bundan sonra her zaman böyle bir etkinlik yapacaklarını söyleyen öğrencilerden Samet Ezgü ise, 'Kış aylarında hayvanlar yemek bulmakta zorlanıyor. Bizler de arkadaşlarımızla böyle bir kampanya düşündük, bundan sonra devam edeceğiz' diye konuştu.
Kampanyayı başlatan öğrencileri Eren Bıyık, Mert Gündüz Hakan Talı, Kemal Göktürk ve Samet Ezgü'ye teşekkür eden Okul Müdürü Fatih Kömür, 'Öğrencilerimiz böyle bir kampanya başlatacaklarını söyleyerek bizden destek istediler. Ben de çok duygulandım ve gerekli desteği hemen sağlayarak sokakta hayvanlarımızla öğrencilerimizi buluşturduk. Bu öğrencilerimizi ödüllendireceğim. Gerçekten akıllarına gelen bu durum bizleri son derece memnun etti' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}