Adıyaman haber: Adıyaman'dan Balıkesir'e 194 öğrenci gönderildi

Adıyaman haber: İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı kapsamında 'Biz Anadolu'yuz' Projesi kapsamında ile 194 öğrenci Adıyaman Havalimanından Balıkesir'e, uğurlandı.

Adıyaman'dan Balıkesir'e 194 öğrenci gönderildi

İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı kapsamında 'Biz Anadolu'yuz' Projesi kapsamında 21 ilden seçilecek 15 yaş altı 50 bin katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmelerine sallanarak iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunu geliştirilmesi terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması kardeşlik ve huzuru katkı sunulması ve iller arasında kültürel ortak değerlerin paylaşılması amaçlanıyor. Proje İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülecek olup Adıyaman Valiliği tarafından gerçekleştirilecek. Proje ile Adıyaman'da 15 yaş altı 2 bin 300 öğrenci Balıkesir'de misafir olarak gönderildi. Öğrencilerin, Balıkesir ilindeki konaklama dahil bütün programlar kardeş şehir Balıkesir Valiliği gerçekleştirilecek. Özellikle maddi imkanı yetersiz olan öğrenciler başta olmak üzere öksüz, yetim, yoksul aile çocukları ile şehit ve gazi çocuklarından seçilen 194 kişilik öğrenci kafilesinin yolculuk masrafları Adıyaman Valiliği tarafından karşılandı. 4 gün süreyle Balıkesir'de misafir edilecek öğrenciler, 15 Ekim 2017 tarihinde Adıyaman'a dönecek. 2017 yılında iki sefer yapılması hedeflenen gezinin ikincisi 19- 22 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak. Projenin uygulamasını 2018 yılına da devam edilecek. 2. seferin yolculuk masrafları ise Adıyaman Belediyesi Başkanlığı tarafından karşılanacağı öğrenildi. Adıyaman Havalimanında öğrencileri uğurlamaya, Adıyaman Vali Yardımcısı Adem Kaya, Murat Süzen, kurum müdürleri, okul öğretmenleri katıldı.
İlk defa il dışına çıkacaklarını ve ilk defa uçağa binmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren öğrenciler, projede emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Adıyaman’dan Balıkesir’e 194 öğrenci gönderildiEN ÇOK OKUNANLAR

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

1 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

2 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

3 Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

4 Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

5 Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

6 Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

Vatandaşlar Türk askerini uğurladı

7 Vatandaşlar Türk askerini uğurladı

Kilis'e 3. roket düştü

8 Kilis'e 3. roket düştü

Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

9 Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

Kilis'e ikinci bir roket daha düştü

10 Kilis'e ikinci bir roket daha düştü


SIRADAKİ HABER