HaberlerKırklareli HaberleriEzanı Güzel Okuma Kursu açıldı.

Ezanı Güzel Okuma Kursu açıldı. - Kırklareli Haberleri

Kırklareli'nin Babaeski İlçe Müftülüğü tarafından 'Ezanı Güzel Okuma Kursu' açıldı.

Ezanı Güzel Okuma Kursu açıldı.

Babaeski ilçenin Dindoğru mahallesinde bulunan Merkez Kur'an-ı Kerim Kursu giriş katında açılan kursa 18 imam hatip ve müezzin kayyım katıldı.
Ezan okuma ve müezzinlik görevlilerinde kaliteyi artırmak için böyle bir kurs açtıklarını söyleyen Babaeski Müftüsü Mehmet Şimşekoğlu, 'Kursiyerlere ses eğitimi, nefes kullanımı ve farklı makamlarda ezan okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyoruz. Eğitildikten sonra her ses güzeldir. Buna bir de ihlas ve samimiyet ilave olunca ezanın da Kur'an-ı Kerim'in de tadına doyulmaz. Yeter ki bunun bir ibadet olduğu unutulmasın ve Allah rızası için yapılsın. Kırklareli'den gelerek ders veren hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Kursumuzun başarılı, feyizli ve bereketli geçmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum' dedi.
Ezanı Güzel Okuma Kursunda Öğreticiliğini İl Müftü Yardımcısı Adnan Bıyık, İlçe Müftüsü Mehmet Şimşekoğlu ve Rehber Öğretici Özcan Peker'in yaptığı kurs, dört hafta devam edecek. Haftanın dört günü 5'er saat verilen Ezanı Güzel Okuma Kursu bitiminde bir de İlçede ilahi korosu kurulacak.

Ezanı Güzel Okuma Kursu açıldı.

SIRADAKİ HABER
}