Yozgat haber: Yozgat'ta Kur'an kursu dualarla açıldı

Yozgat haber: Yozgat'ta yapımı tamamlanan İdris Duyar Kur'an Kursu dualarla açıldı. Kurs bünyesinde bulunan 6 sınıfta yaklaşık 170 öğrenci eğitim görecek.

Yozgat'ta Kur'an kursu dualarla açıldı

Kursun açılışına Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Müftüsü Salih Sezik, AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kur'an Kursu açılışı öncesinde Büyük Cami İmam Hatibi Cemal Şahiner Kur'an-ı Kerim tilaveti okudu.
Vali Yardımcısı Şükrü Çakır kursun yapımında emeği olan İdris Duyar ailesi ve Belediye Başkanı Kazım Arslan'a teşekkür etti. Şehrin manevi ve kültürel imarı için bu tür eserlerin yapıldığını kaydeden Çakır,'Allah rızası için samimi duygularla bir şeyler yapıldığında Allah yaptıranı koruyor. Hayırsever vatandaşların ve müftülüğün yaptığı hayır hizmetleri büyük bir güç buluyor. Toplumun ıslahında ve mimarında daha büyük bir çaba ve çalışmayı yürütüyoruz. Ben bu Kur'an kursumuzun hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum' dedi.
Belediye Başkanı Kazım Arslan ise Kur'an kursunun hayırlı olması temennisinde bulunarak,'Yozgat kabuk değiştiriyor. Yozgat şekil değiştiriyor. Yozgat gerçekten yaşanabilir bir şehir oluyor. Bunu yaparken de bunun bir takım sıkıntıları var. Zaman zaman üzdüğümüz, kırdığımız insanlarda oluyor. Onlarda kusurumuza bakmayacaklar. Birkaç ay öncesinde buradaki manzara başkaydı. Bugün çok güzel hayırlı bir hizmet var' diye konuştu.
Kur'an kursunu yaptıran iş adamı İdris Duyar da böyle bir hayır işinin kendisine nasip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri kursun açılışını yaparak, sınıfları gezdi. Açılışa katılanlara Yozgat Belediyesi tarafından etli pilav ikram edildi.

Yozgat’ta Kur’an kursu dualarla açıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

1 Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

2 Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

3 Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

4 Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

İstanbul'da 5 Bin polis ile Yeditepe Huzur operasyonu

5 İstanbul'da 5 Bin polis ile Yeditepe Huzur operasyonu

Otomobil tramvay yoluna düştü: 2 yaralı

6 Otomobil tramvay yoluna düştü: 2 yaralı

Bağdat Caddesi'nde lüks otomobil dükkana girdi

7 Bağdat Caddesi'nde lüks otomobil dükkana girdi

Isparta'da trafik kazası: 1 yaralı

8 Isparta'da trafik kazası: 1 yaralı

Yol Çalışmasında Hafriyat Kamyonu Devrildi

9 Yol Çalışmasında Hafriyat Kamyonu Devrildi

Dik bakma yüzünden çıkan kavgada bir kişi bıçaklandı

10 Dik bakma yüzünden çıkan kavgada bir kişi bıçaklandı


SIRADAKİ HABER