Sakarya haber: Sıcak asfalt serim işlemleri sürüyor

Sakarya haber: Hendek'te devam eden sıcak asfalt çalışmaları ile ilgili bilgiler veren YOLBAK Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, Kocatöngel Mahallesi'nde 4 kilometrelik güzergahta çalışmaların tamamlandığını duyurdu.

Sıcak asfalt serim işlemleri sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından ilçelerde sürdürülen sıcak asfalt serim işlemleri devam ediyor. Bu kapsamda Hendek'te çalışmalarda bulunduklarını belirten ve kısa süre önce Hüseyinşeyh ile Güldibi Mahallelerini sıcak asfaltla buluşturduklarını söyleyen YOLBAK Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, Kocatöngel Mahallesi'nde de çalışmaların tamamlandığı bilgisini verdi. Kocatöngel Mahalle Muhtarı Mahmut Çar, hizmet için Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.
Sıcak asfalt çalışmalarını dört bir koldan sürdürdüklerini ifade eden Akbulut, 'Ekiplerimiz programlarımız dahilinde belirlediğimiz güzergahlarda, şehrimizin farklı noktalarında gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalarla hedefimiz vatandaşlarımızın daha konforlu ve güvenli yollarda ulaşımlarını sağlamalarıdır. Hendek ilçemizde bu asfalt döneminde birçok güzergahı sıcak asfaltla buluşturduk. Son olarak ise Kocatöngel Mahallesi'nin 4 bin metrelik grup yolunu 4 bin 500 ton sıcak asfaltla buluşturarak yeni yüzüne kavuşturduk. Yeni yolun bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum' dedi.
Mahallelerinin 150 yıllık bir tarihe sahip olduğunu söyleyen Kocatöngel Mahallesi Muhtarı Mahmut Çar, 'Kocatöngel - Dereköy yolumuz 1972 yılında açılmıştı. Yani halkımız bu asfalt çalışmasını 1972 yılından beri bekliyordu. Çoğu insanımız bu yolun asfaltını görememiştir. Sağolsun Hendek Belediyesi altyapımızı yaptı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ise onyıllardır beklenen bir yolu mahallemize kazandırdı. Çok beklediğimiz bu hizmet için emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Büyükşehir ekiplerinin titiz çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Eski yolumuz çok berbattı, çok fazla çukur vardı. Yağmurda ve karda çamur deryası oluyordu. Çok sıkıntı çekiyorduk. Yolumuz şu an çok güzel oldu. Artık toz toprak yok. Mahalleli çok rahatladı' diye konuştu.

Sıcak asfalt serim işlemleri sürüyorEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsun'da Erva bebeğin dramı

2 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

3 Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

4 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

5 Hakem 'penaltı' dedi

Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

6 Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

7 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Doğan Medya Grubu satıldı

8 Doğan Medya Grubu satıldı

Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

9 Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

10 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor


SIRADAKİ HABER