HaberlerÇorum HaberleriGazeteci Mustafa Yolyapar kabri başında anıldı

Gazeteci Mustafa Yolyapar kabri başında anıldı - Çorum Haberleri

Çorumlu gazeteci Mustafa Yolyapar vefatının 3. yıldönümünde kabri başında anıldı.

Gazeteci Mustafa Yolyapar kabri başında anıldı

Ulu Mezarlık'ta düzenlenen anma programına Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Osman Bolluk, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Çorum Haber Gazetesi Genel Müdürü ve ağabeyi Mehmet Yolyapar, CHP eski İl Başkanları Cengiz Atlas, Osman Samsunlu, Tüm Bel Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, meslektaşları ve Yolyapar'ın yakınları katıldı.
Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erzen, Yolyapar'ın özellikle genç meslektaşlarına gazetecilik açısından örnek olmuş başarılı bir gazeteci olduğunu hatırlatarak 'Kişiliğiyle örnek olmuş, gönüllerde iyi bir yer edinmiş Mustafa Yolyapar bizlerde derin izler bırakarak aramızdan ayrıldı. Ölümünden sonra hatırlanmak güzel bir duygu. Mesai arkadaşlığı yaptığımız dönemde beraber ekmek yedik su içtik. Nasıl iyi bir insan olduğunu hepimiz biliyoruz. Allah hepimize vefatından sonra anılmayı nasip etsin. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun' dedi.
Basın dünyasında değerli bir arkadaşı olan Mustafa Yolyapar'ı özlemle andığını söyleyen Eğitimci-Yazar Muzaffer Gündoğar ise, 30 yılı aşkın tanışıklığı olan Yolyaparın mükemmel bir insan, beyefendi bir kişi olduğunu belirterek 'Işıklar içinde yatsın. Mekanı cennet olsun' diye konuştu.
Gerek hayatta gerekse öldükten sonra en acı şeyin unutulmak olduğunu dile getiren Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak ise gençlerin hayal kurarak, yaşlıların ise anılarını hafızalarında tutarak yaşadığını, ölülerin ise iyilik ve güzellikle anılmaktan mutlu olduğunu açıkladı. Mustafa Yolyapar'ı anmak için toplandıklarını hatırlatan Çıplak, Allah'tan rahmet diledi.
Çorum Haber Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar ise kardeşi Mustafa Yolyapar'ın tek kelime ile iyi bir insan olduğunu belirterek sevgiyle, özlemle ve rahmetle andıklarını vurguladı.
Anma programında emekli din görevlisi Fikrettin Çıplak ile Hasan Kestek'in Kur'an-ı Kerim okuyarak, dua etti. Duanın ardından Çorum Haber Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Yolyapar'ın kabrine ailesi, meslektaşları ve sevenlerince karanfil bırakıldı.

Gazeteci Mustafa Yolyapar kabri başında anıldı

SIRADAKİ HABER
}