Manisa haber: Sokak hayvanları için titizlikle çalışılacak

Manisa haber: Manisa merkezinde Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerindeki başıboş sokak hayvanlarının sayısının kontrol altında tutulması, aşılama işlerinin düzenli ve koordineli bir şekilde yürütülmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde toplantı gerçekleştirildi.

Sokak hayvanları için titizlikle çalışılacak

Sokak hayvanlarının sağlığı ve hakları konusunda yapılan çalışmalar hız kesmeden sürdürülüyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş başkanlığında Doğa Koruma ve Milli Parklar Manisa İl Şube Müdürü Uğur Bayil, Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Kefaeddin Öz, Şehzadeler Belediyesi Veterineri İbrahim Mayda, HAKDEM Şube Başkanı Reyhan Elbirliler ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleşti. Toplantıda sayısı günden güne fazlalaşan başıboş sokak hayvanlarının fazlalığı ve bu sayının kontrol altında tutulması için mutlaka kısırlaştırmanın yapılması gerektiği vurgulandı.
Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'nde günde ortalama 30 köpeğin kısırlaştırma işlerinin yapılabildiğini söyledi. Yasa gereği kısırlaştırma işlerinin Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğunu belirten Akbaş, kısırlaştırılacak olan hayvanın toplanması ve barınağa getirilmesinin ilçe belediyelerine ait olduğunun altını çizdi. Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Kefaeddin Öz, kısırlaştırmanın öneminin farkında olduklarını ve bu nedenle başıboş hayvanların toplanması için ekip kurduklarını söyledi. Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürü Uğur Bayil de, kısırlaştırılan hayvanların doğal ortamına bırakılmasının kanun gereği olduğunu belirterek, vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Sokak hayvanları için titizlikle çalışılacakEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da şüpheli ölüm

2 Samsun'da şüpheli ölüm

'Neden ben' diye sormak!

3 'Neden ben' diye sormak!..

Test edildi, onaylandı

4 Test edildi, onaylandı

Eski vekile ihraç talebi

5 Eski vekile ihraç talebi

Samsunlu futbolcunun mutlu günü

6 Samsunlu futbolcunun mutlu günü

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

7 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

8 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

9 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

 Dualar Yıldırım için

10 Dualar Yıldırım için


SIRADAKİ HABER