HaberlerSamsun Teknopark Genel Müdürü Çolak: 'Amacımız daha fazla işbirliği'

Samsun Teknopark Genel Müdürü Çolak: 'Amacımız daha fazla işbirliği'

Samsun Teknopark Firma Tanıtım Günleri'nin dördüncüsü Teknopark'ın Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Teknopark Genel Müdürü Buğra Çolak, 'Amacımız firmaların daha fazla işbirliği içerisinde olması' dedi

Samsun Teknopark Genel Müdürü Çolak: 'Amacımız daha fazla işbirliği'

Teknopark bünyesinde yer alan firma ve şirketlerin AR-GE, teşvik ve altyapı, teknoloji transferi ve işbirliği, kurumsallaşma, sürdürülebilirlik, teknolojik ürün yatırımı, fikri mülkiyet, uluslararasılaşma gibi bileşenlerinin sunulduğu ve tartışıldığı 4'üncü Samsun Teknopark Firma Tanıtım Günleri, farklı sektörlerden temsilcileri biraraya getirdi. Etkinliğe katılan üç firmanın yetkilileri, faaliyetleri ve AR-GE projelerini tanıtarak katılımcılara bilgi aktardı.

FAYDASINI GÖRDÜK

Etkinliğin çıkış amacının firmaları birbirleri ile kaynaştırmak ve daha fazla işbirliği içerisinde olmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Teknopark Genel Müdürü Buğra Çolak, "Bu etkinliğin çıkış amacı; yan yana ofisleri kullanan firmaların, faaliyetlerinden habersiz olmaları. Birbirlerinin faaliyetlerinden haberdar olmamaları nedeniyle işbirliği olanakları da sınırlı kalıyor. Amacımız firmaların daha fazla işbirliği içerisinde olması. Bunun da faydasını gördük. Firmalar ortak projeler yapmaya başladılar. Bu etkinliğe katılmak konusunda firmalar oldukça istekli. STK'lar, meslek odalarından katılım sağlıyor. Son etkinliklerde üniversite öğrencileri de katılmaya başladı. Etkisinin daha da artacağını umuyoruz" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}