Balıkesir haber: Havran'da kıran kırana ihale

Balıkesir haber: Balıkesir'in Havran Belediyesi, bünyesinde bulunan zeytin bahçelerindeki mahsuller ihaleye çıkartırken, katılımın yüksek olduğu ihalede heyecanlı anlar yaşandı.

Havran'da kıran kırana ihale

İlçe merkezi ve mahallelerinde bulunan binlerce zeytin ağacının mahsulünü her yıl düzenlediği ihale ile dalındayken satan Havran Belediyesi, bu yıl 9 bin 500 çuval zeytin bekliyor. Bu rekolte tahmini üzerinden hareket eden belediye, ihale sonucunda 1 milyonun üzerinde bir gelir bekliyor. Belediye Başkanlığı makamında öğlen saatlerinde başlayan zeytin ihaleleri, akşam saatlerine kadar, Belediye Başkanı Emin Ersoy ve encümen üyeleri huzurunda aralıksız devam etti. Bölgenin üreticileri, müstahsilleri ve ticaret erbaplarının yoğun ilgi gösterdiği ihalede kıran kırana fiyat teklifleri sunuldu. 32 bin liradan açılan bir tarladaki zeytin ürününün satışı 80 bin liraya kadar yükselerek alıcı buldu.
Yapılan ihalenin Havran Belediyesi'ne, Havran halkına ve alıcılara hayırlar getirmesini dileyen Belediye Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, 'Bugün encümen huzurunda zeytin mahsullerimizin satışını ihalelerle gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 9 bin 500 çuval zeytin mahsulünün ağaç üzerinde satışı yapılıyor. Yoğun bir katılım ve ilgi olduğunu görüyoruz. Üreticilerimiz, müstahsillerimiz ve ticaret erbapları buradalar. Bu ihalelerin hem belediyemize, hem de alıcı kardeşlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. 1 yıl boyunca zeytinliklerimizin bakımı, budaması, ilaçlaması, sulaması yapıldı ve artık ürün toplama zamanı geldi. Zeytin mahsulünde bu yıl mutluyuz. Çünkü ağaçlarımızda çok güzel verim var. Bakımlı alanlarda zeytin daneleri çok kaliteli. Her yıl zeytinliklerimizden ciddi oranda belediyemize girdi sağlanıyor. İnşallah bu ihale sonucunda hem belediyemiz, hem alıcılarımız, hem de Havran halkı kazançlı çıkar. İlçe merkezimiz ve mahallelerimizde bulunan zeytin ağaçlarımızdan çıkan zeytinlerimizden 1 milyon lira ila 2 buçuk milyon lira aralığında bir satış miktarı bekliyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum' dedi.

Havran’da kıran kırana ihaleEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da şüpheli ölüm

2 Samsun'da şüpheli ölüm

'Neden ben' diye sormak!

3 'Neden ben' diye sormak!..

Test edildi, onaylandı

4 Test edildi, onaylandı

Eski vekile ihraç talebi

5 Eski vekile ihraç talebi

Samsunlu futbolcunun mutlu günü

6 Samsunlu futbolcunun mutlu günü

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

7 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

8 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

9 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

 Dualar Yıldırım için

10 Dualar Yıldırım için


SIRADAKİ HABER