HaberlerSamsun HaberleriCanik Belediye Başkanı Osman Genç: Samsun'un geleceği geçmişinde gizli

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Samsun'un geleceği geçmişinde gizli - Samsun Haberleri

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İstanbul'da MÜSİAD'ın düzenlediği Vizyoner 17 toplantısında yaptığı konuşmada, 'Samsun'un geleceği geçmişinde gizli' dedi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Samsun'un geleceği geçmişinde gizli

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından organize edilen ve Başbakan Binali Yıldırım, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kurum ve şirketlerin CEO’ları ve iş adamlarının katıldığı Vizyoner 17 paneli İstanbul’da devam ediyor.

TİCARETSİZ ŞEHİR GELİŞEMEZ

Vizyoner 17 paneline katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Ticaret, kalkınmanın olmazsa olmaz unsurudur. Bir şehirde sanayi ve ticaret gelişmedikçe, o şehir zenginleşemez. Zenginleşemeyen bir şehir ise ekonomik dönüşümünü sağlayamaz. Bu ekonomik dönüşümü sağlayacak olan, şehrin yöneticileridir. İlçe belediyesi olmamıza rağmen, bütün gücümüzü ticaret ve sanayi başta olmak üzere ilçemizin, şehrimizin ekonomik dönüşümü ve gelişimi için harcıyoruz. Yatırımcıyı ilçemize davet ediyor, kolaylıklar sağlıyoruz. Çünkü Samsun’da ne kadar yatırım olursa istihdam da üretim de o kadar artar. Bunu hep birlikte başarabiliriz" diye konuştu.

ELİMİZİ HER ZAMAN TAŞIN ALTINA KOYDUK

Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne her zaman destek verdiklerini belirten Başkan Genç, "Canik Belediyesi olarak ülkemizin ve hükümetlerimizin hedefleri doğrultusunda her zaman elimizi taşın altına koyduk. Yeni Türkiye Yolunda başlığı altında 19 konferans düzenleyerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin faydalarını vatandaşlarımıza anlattık. Yine şehrimizin ekonomik dönüşümünün ve kalkınmasının nasıl olması gerektiğini anlatan ve sonuçlar içeren Samsun Ekonomik Kalkınma Çalıştayı'nı gerçekleştirdik" dedi.

TİCARET SAMSUN’UN GENLERİNDE VAR

Samsun’un tarih boyunca çok önemli bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Samsun, geçmişi 7 bin yıl öncesine dayanan ve 100 yıl öncesine kadar Anadolu’nun ürünlerini Avrupa’ya taşıyan önemli bir kapı görevi görüyordu. Günümüzde ise bu avantajlarına rağmen TÜİK verilerine göre hak ettiği yerde olmadığı aşikar. Hayalimiz şehrimizin tekrar bu dinamikleri hayata geçiren bir yapıya bürünmesi. Böyle bir Samsun’u şehrin tüm dinamikleriyle birlikte, ortak akıl etrafında hareket geçirebiliriz” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}