Haberler Kozluk OMV Fen Lisesi'ne ödül

Kozluk OMV Fen Lisesi'ne ödül

OMV Samsun Elektrik, hayata geçirdiği Kozluk OMV Fen Lisesi sosyal sorumluluk projesi ile 8. Türkiye Enerji Zirvesi'nde 'Altın Voltaj' ödülünün sahibi oldu

 Kozluk OMV Fen Lisesi'ne ödül

Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin yüzde 3’ünü üreten OMV Samsun Elektrik, Samsun’da hayata geçirdiği Kozluk OMV Fen Lisesi sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye Enerji Zirvesi’nin önde gelen jüri üyeleri tarafından her yıl verilen ‘Altın Voltaj’ ödülüne layık görüldü.

FEN TEMELLİ EĞİTİM

OMV Samsun Elektrik’in, bulunduğu bölgedeki yerel toplumun ihtiyaçlarını belirlemek ve buna uygun çözümler üretmek amacıyla kurulmasına öncülük ettiği Kozluk OMV Fen Lisesi, başta Samsun olmak üzere Türkiye’nin yetenekli gençlerinin ihtiyaç duydukları fen temelli eğitimi almalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

BÜYÜMEYE DESTEK

İş yaptıkları her coğrafyada sürdürülebilir büyümenin topluma yönelik çalışmalar ile gerçekleşebileceğine inandıklarını söyleyen OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, “Hızla büyümekte olan Türkiye’nin gelişimine, hem yerel hem de ulusal ölçekte yaptığımız yatırımlar ve girişimlerle destek oluyoruz. Türkiye’nin enerjisini en uygun maliyetle, en temiz ve kesintisiz şekilde üretmeyi sürdürüyoruz” dedi.

ÇOK KIYMETLİ BİR ÖDÜL

Elektrik, doğalgaz, petrol ve gazın tartışılacağı bu yıl 8’incisi düzenlenen Türkiye Enerji Zirvesi'nin bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Öztürkmen, “Enerji sektörünün en büyük oyuncularının yer aldığı bu büyük buluşmayı, çok kıymetli bir ödülle de taçlandırdık. Samsun’daki sosyal sorumluluk projemiz Kozluk OMV Fen Lisesi ile Altın Voltaj ödülünü kazandık” diye konuştu.

TÜRKİYE VE BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ

OMV Samsun Elektrik olarak, bölgenin bugüne kadar yapılmış en büyük ve en kapsamlı sosyal sorumluluk projelerinden birini 2013 yılında hayata geçirdiklerini hatırlatan Öztürkmen, şunları söyledi: “480 öğrenci kapasiteli Kozluk OMV Fen Lisesi bünyesinde yatakhane, spor salonu ve lojman birimleri ile 12 bin 500 metrekare kapalı alana sahip. Bugüne kadar özellikle Samsun bölgesinde, eğitim ve spor alanlarında birçok farklı kurumsal sosyal sorumluluk ve sponsorluk projesi gerçekleştirdik. Kozluk OMV Fen Lisesi ile yine eğitim alanında Türkiye ve bölge için en önemli projelerden birini hayata geçirdiğimize inanıyoruz.”

SIRADAKİ HABER
}