HaberlerSamsun HaberleriCHP İl Başkanı Tufan Akcagöz: Mahkeme kararı neden uygulanmıyor?

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz: Mahkeme kararı neden uygulanmıyor? - Samsun Haberleri

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, Lojistik Köy'le ilgili Samsun 2. İdare Mahkemesi'nin iptal kararı verdiği ve vatandaşların da konuya tepki gösterdiğini belirterek, 'Mahkeme kararı neden uygulanmıyor?' dedi

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz: Mahkeme kararı neden uygulanmıyor?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, yüzde 80'i tamamlanan ve Samsun 2. İdare Mahkemesi’nin 2015/664 E. sayılı dosya kapsamında iptal kararı verdiğini savunduğu Lojistik Köy projesiyle ilgili önemli mağduriyetler yaşandığını savundu.

CİDDİ SIKINTILAR VAR

Bölgedeki vatandaşların haklı taleplerinin korunması gerektiğini ve ortada kazanılmış bir hak varsa, öncelikle bunun devlet tarafından korunması gerektiğini dile getiren Akcagöz, "Devletin herhangi bir organına karşı dava açmak, devlete hasmane tutum içinde olmak anlamına gelmez. Devlet de yanlış yapar. Hukuk devleti dediğimiz şey, attığı her adım denetlenebilir olan devlettir. Lojistik Köy, Vali Sayın Osman Kaymak’a, bölgeyle ilgili brifing verilmesiyle yeniden gündeme geldi. Vatandaşın haklı tepkilerine şahit olduk. Birinci sınıf tarım arazisi üzerine bu proje olur mu? Olmaz. Vatandaş da öyle düşünüyor, Mahkemenin verdiği karar uygulanmıyorsa, ortada sistem açısından ciddi bir sıkıntı var demektir. Bu millet kime güvenecek? Belediyenin, mahkemenin kararından haberi var. Buna rağmen vatandaşın haklı talebi görmezden geliniyor. Millet, korunmaya değer bir hakkı olduğunda kime başvuracak?" dedi.

SEBEBİ AÇIKLANMALI

Akcagöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Hani yaptığınız her iş, halka hizmet içindi. Ekranlardan gördük ki, vatandaş elinde mahkeme kararı, size ulaşmaya çalışıyor. Sizden onlarca defa randevu isteyip, alamamışlar. Bölgeye, Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun da gitmiş, davetli olmasına rağmen onu da almamışsınız. Yine her zamanki gibi, yangından mal kaçırma derdindesiniz. Vatandaş, 'Lojistik Köy yapılmasın' demiyor. Elbette yapılsın ama bunun için daha uygun bir yer bulunsun. O halde, mahkeme kararına rağmen bu ısrar niye? Her zaman söylüyoruz ve siz de her işinizle bizi doğruluyorsunuz. Mahkemenin verdiği karar uygulanmıyorsa, bunun sebebi açıklanmalıdır."

SIRADAKİ HABER
}