HaberlerSamsun Haberleri Bafra'da çocuklara tiyatro

Bafra'da çocuklara tiyatro - Samsun Haberleri

Bafra Belediyesi, 15 Ekim pazar günü Belediye Kültür Merkezi'nde anaokulu ve ilkokul öğrencileri için Scooby-Doo çizgi film karakterlerinin canlandırılacağı tiyatro etkinliği düzenleyecek.

 Bafra'da çocuklara tiyatro

Bafra Belediyesi, çocuklar için eğlenceli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Belediyenin kültür-sanat çalışmaları kapsamında 15 Ekim pazar günü Belediye Kültür Merkezi’nde saat 13.00’de anaokulu ve ilkokul öğrencileri için Scooby-Doo çizgi film karakterlerinin canlandırılacağı tiyatro etkinliği gerçekleşecek.

RUHSAL GELİŞİMİ DESTEKLER

Kültürel gelişmeyi sağlayan önemli güçlerden birinin de tiyatro olduğunu ifade eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Tiyatro aynı zamanda bir yaşam bilimi ve toplum sanatıdır. Hem katılanlara hem de izleyenlere çok önemli katkılar sağlamaktadır. Tiyatro, insanları toplumsal ya da bireysel konularda uyarır ve mesajlar verir. Bu nedenle her birey, her çağında tiyatroyla iç içe olmalıdır. Ruhsal gelişimini de tiyatro ile beslemelidir. Biz de bu önemli sanat dalında çocuklarımıza yönelik bir etkinlik düzenledik. 15 Ekim Pazar günü Belediye Kültür Merkezimizde anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz için ücretsiz Scooby-Doo çizgi film karakterlerinin canlandırıldığı bir çocuk oyunumuz olacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile okullarımıza ulaştık. Tüm öğrencilerimizi bir kez daha davet ediyorum" dedi.

SIRADAKİ HABER
}