HaberlerSamsun Haberleri LÖSAM'dan anlamlı destek

LÖSAM'dan anlamlı destek - Samsun Haberleri

Lösemili çocuklara ve ailelerine destek olmak için çeşitli etkinlikler yapan LÖSAM üyesi kadınlar, kermes açtı. Evlerinde yaptıkları yiyecekleri satan kadınlar, elde ettikleri geliri çocuklar için kullanacak

 LÖSAM'dan anlamlı destek

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM), küçük bedenleriyle büyük bir hastalıkla baş eden çocuklar için gece gündüz demeden özveriyle çalışmaya devam ediyor. Dün İstiklal Caddesi’nde kermes açan kadınlar, evlerinde hazırladıkları yiyecekleri satıp, elde ettikleri geliri lösemili çocuklar ve aileleri için kullanacak.

İLGİ MEMNUN ETTİ

LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Sema Danışmaz, kermese yoğun bir katılımın olduğunu belirterek, hem gönüllülerin hem de LÖSAM üyelerinin evlerinde en az 5 çeşit yiyecek hazırladığını söyledi. Danışmaz, “Gösterilen ilgi hepimizi duygulandırdı çünkü ne kadar çok katılım çocuklarımız için o kadar gelir demek. Az önce bir şey yaşadık, bir dede kermesimizin önünden geçti, cebinden parasını çıkardı sonra ürünlere baktı. ‘Ben bir şey almasam olur mu?’ dedi. Cebinde 2 lirası vardı ve onu kermese verdi, ikramlarımızı da kabul etmedi. Konu lösemili çocuklar olduğu zaman herkes destek olmak istiyor” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}