İzmir haber: En iyi kısa film ödülü 'Çember'e

İzmir haber: Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinin bir radyocunun komşusuyla olan hikayesini anlattıkları 'Çember' isimli kısa filmleri, TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasının kısa film alanında birincilik ödülünü kazandı.

En iyi kısa film ödülü 'Çember'e

TRT tarafından üniversite öğrencilerinin eğitim faaliyetleri kapsamında yapacakları çalışmalara katkı sunmak ve onları teşvik etmek amacıyla düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında ödüller, sahiplerini buldu. 'Radyo Yayıncılığı', 'Televizyon Yayıncılığı', 'Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı' ve 'Yeni Medya Yayıncılığı' ana kategorilerinde düzenlenen yarışma, Türkiye'nin yanı sıra Balkanlar, Orta Asya ülkeleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki (KKTC) üniversitelerde iletişim alanında eğitim gören öğrencilere açıktı. Yarışmaya, bu yıl 35 üniversiteden, 351 öğrenci, 211 eserle katıldı.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmanın ödül töreninde, 'Televizyon Yayıncılığı' ana kategorisi kısa film dalında Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencileri Zeynep Südinç, Damla Erbayrakcı, Yasin Erda, Halid İlhan ve Cihangir Öztürk'ün çektiği 'Çember' isimli film birinciliği elde etti. Yaşarlı öğrenciler bu birincilikle 3 bin 500 TL'lik ödülün de sahibi oldu.

Çekimlerde ilginç olay
3. sınıftaki kısa film dersinde, senaryosunu kendilerinin yazdığı evinde amatör olarak radyo yayını yapan bir gencin komşusuyla aralarında geçen olayları anlattıkları Çember filmini çektiklerini anlatan Yaşarlı gençler, ödül kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, 'Bu filmin ortaya çıkmasında pek çok hocamızın desteğinin yanı sıra çekim sırasında da ilginç olaylar yaşadık. Gece yarısı çekim mekanı ararken bizi gören ve ne yaptığımızı soran jandarma ekipleri, öğrenci olduğumuzu ve film çektiğimizi öğrenince bize çok yardımcı oldu. Mekan bulmamıza ve gece yarısından sabahın ilk ışıklarına kadar güven içinde çalışmamıza destek verdiler' dedi.
Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazlı Bayram da, bugüne kadar TRT Belgesel Ödüllerinin de aralarında bulunduğu birçok ulusal ve uluslararası yarışmada öğrencilerinin ödüller kazandığını belirterek, 'Öğrencilerimizin bu başarılarıyla büyük mutluluk yaşıyoruz. Bu başarıya katkı sunan tüm hocalarımızı ve derece alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum' diye konuştu.

En iyi kısa film ödülü ’Çember’eEN ÇOK OKUNANLAR

Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

1 Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

2 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

3 Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

4 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

Yeter ki Samsun'da olsun!..

5 Yeter ki Samsun'da olsun!..

Kırşehir'de aynı anda 40 bin kişi kitap okuyacak

6 Kırşehir'de aynı anda 40 bin kişi kitap okuyacak

Lösemi hastaları için umut oldular

7 Lösemi hastaları için umut oldular

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile KTÜ Rektörlüğü arasında işbirliği

8 Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile KTÜ Rektörlüğü arasında işbirliği

 Hep birlikte Ayla'yı izlediler

9 Hep birlikte Ayla'yı izlediler

Türk boks kulübü dopingli sporcudan hesap soracak

10 Türk boks kulübü dopingli sporcudan hesap soracak


SIRADAKİ HABER