HaberlerAntalya HaberleriYufkacı kadının yolda bulduğu para sahibine teslim edildi

Yufkacı kadının yolda bulduğu para sahibine teslim edildi - Antalya Haberleri

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yufkacı kadının yol kenarında bulduğu bin 500 TL sahibine teslim edildi. Kadının, parayı bebeğinin aşısı için hastaneye giderken düşürdüğü tespit edildi.

Yufkacı kadının yolda bulduğu para sahibine teslim edildi

Edinilen bilgiye göre, Manavgat Yukarı Pazarcı Mahallesi Mehmet Akif Caddesi üzerinde Emek Yufka isimli iş yerini kocasıyla birlikte işleten Zeliha Uğurlu, sabah saatlerinde iş yerinin yakınında yol kenarında bir miktar para buldu. Zeliha Uğurlu, bin 500 TL'ye yakın parayı bulduğu yeri gören bir kamera araştırarak düşüren kişiyi belirlemeye çalıştı. Kamera bulamayınca durumu emniyete bildiren Uğurlu, iş yerine gelen polis memurlarına parayı tutanak karşılığında teslim etti.
Örnek davranışıyla takdir toplayan Zeliha Uğurlu, bulduğu paranın az olmadığını belirterek 'Arkadaşımla birlikte iş yerinden kiralık ev bakmak için ayrıldım. Aynı yoldan geri dönerken yolda parayı gördüm. Alıp arkadaşımla birlikte saydım. Hemen sahibini araştırmaya başladım. Kim bilir belki de ilaç parası veya daha başka ihtiyaç duyduğu bir paradır. İnşallah sahibi kısa sürede bulur ve kaybettiği parasına kavuşmanın mutluluğunu yaşar. Ben de bunun huzurunu duyarım. Duyarlı her insan benim yaptığımı yapar, bulduğu şeyin sahibini arar diye düşünüyorum. Yaptığım şeyin büyütülecek bir yanı olmadığına inanıyorum. Sadece insanlık görevimi yerine getirdim' dedi.

Sahibi bulundu
Polisin yaptığı araştırma sonunda parayı Yasemin Arıcı isimli kadının düşürdüğü belirlendi. Arıcı'nın parayı bebeğinin aşısı için sağlık ocağına giderken kaybettiği bildirildi. Eşiyle birlikte Cumhuriyet Polis Karakoluna gelerek polislerden parasını alan Yasemin Arıcı parayı bularak polise veren kadına teşekkür etti

Yufkacı kadının yolda bulduğu para sahibine teslim edildi

SIRADAKİ HABER
}