Muş haber: Malazgirt Belediyesinden yol yapım çalışması

Muş haber: Muş'un Malazgirt Belediyesi, ilçede yol sorununa çözüm üretmek için mahalle aralarında ve okullar bölgesinde başlattığı yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Malazgirt Belediyesinden yol yapım çalışması

Malazgirt Belediyesi tarafından başlatılan yeni yol açma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Selçuklu Mahallesi'nde bulunan ve ilçenin en büyük üç lisesinin olduğu bölgede Malazgirt Belediyesi ve Başakşehir Belediyesi tarafından kilitli parke taşı yapılıyor. Kardeş belediye yetkilisi Harita Mühendisi Kenan Bozkurt ve ekibinin yaptığı çalışmaları yerinden denetleyen Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, yeni yapılan ve tümüyle kilitli parke taşı olacak yolun bu üç lisede okuyan öğrenciler ve öğretmenlerine hayırlı olsun dileğinde bulundu. Kaymakam Kırlı, 'İlçemizin en büyük sorunlarından birinin daha çözüme kavuşması çok güzel bir duygu. Bu okullar bölgesi dediğimiz bölgenin doğru düzgün bir yolu yoktu. Kışın buraya araçlar gelemiyordu. Öğrenciler kış aylarında kardan kapanan yollardan okullarına gitmekte büyük zorluklar yaşıyorlardı. Şimdi çok şükür bu sorunları ortadan kalkacak. Çok yakında bu çok önemli yolumuz faaliyete geçecek ve öğrencilerimiz okullarına rahatlıkla gidip gelebilecekler. Bu okullar bölgesi yolumuzun yapımında bizden desteklerini esirgemeyen kardeş belediyemiz Başkanı Yasin Kartoğlu'na çok teşekkür ediyorum' dedi.
İlçenin en büyük üç lisesinde okuyan öğrenciler ise, kış aylarında büyük zorluklarla okullarına gitmek zorunda kaldıklarını ifade ettiler. Öğrenciler, 'Kaymakamız ve Belediye Başkan Vekilimiz Soner Kırlı'ya çok teşekkür ediyoruz. Bizler kışın okulumuza gidemiyorduk. Gerçekten doğru düzgün bir yolumuz yoktu. Şimdi çok şükür yollarımız kilitli parke taşı ile yeniden yapılıyor. Bu sayede kış aylarında okullarımıza çok rahat gidip gelebileceğiz. Öğrencilerden her zaman desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Soner Kırlı'ya çok teşekkür ediyoruz' dediler.

Malazgirt Belediyesinden yol yapım çalışmasıEN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

4 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

5 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Kadroda önemli eksikler

6 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

7 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

8 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

9 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

10 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı


SIRADAKİ HABER