İzmir haber: Yatırımcıların gözü Torbalı'ya çevrildi

İzmir haber: İzmir'de özellikle yeni inşaat projelerinin kümelendiği Torbalı ilçesi; nüfus yoğunluğu, ulaşım olanakları ve sanayi bölgelerine olan yakınlığıyla yatırım için avantajlı bir konumda.

Yatırımcıların gözü Torbalı'ya çevrildi


Torbalı, Ayrancılar, Pancar ve Kuşçuburun bölgelerinde yeni imar çalışmalarının sesleri yükseliyor. Bu bölgelerde yapılacağı söylenen ve beklenen yeni imar çalışmalarıyla, Torbalı'daki arsa fiyatları kısa zamanda ikiye katlandı. Özellikle bazı lüks konut projelerinin ve kamu inşaat çalışmalarının bölgede gerçekleşmesi ve ardından Pancar ve Kuşçuburun bölgelerinde beklenen imar çalışmaları gerek İzmir, gerekse İzmir dışındaki tüm yatırımcıları bu bölgeye yönlendirdi. Bölgede yoğun talep gören arsaların fiyatları ise sürekli artmaya devam ediyor. Sektör temsilcileri Torbalı'nın gelecekte yeni kent merkezi olacağı görüşünde hem fikir.

Aydın Özkaya: 'Yeni kent merkezi olmaya aday'
First Class Trust Union Arsa ve Arazi Uzmanı Aydın Özkaya, İzmir kent merkezinin artan nüfustan dolayı giderek sıkıştığını ve özellikle Torbalı bölgesinin yeni kent merkezi olmaya aday bir potansiyel taşıdığını söyledi. Torbalı ve çevresinin sanayi, tarım, ticaret gibi pek çok sektörü beslediğini kaydeden Özkaya, ilçenin farklı sektörlerden birçok yatırımcıya hitap ettiğini dile getirdi. Metrekare bazında arsa fiyatlarının istikrarlı bir artış sergilediğini ve yatırımcıların orta vadede karlı çıkacaklarına dikkat çeken Özkaya, bölgenin geniş ve düz arazi yapısının konut yatırımları açısından avantaj sunduğunu vurguladı. Büyükşehirlerde birden fazla kent merkezi olduğunu belirten Aydın Özkaya, bölgenin yapılacak şehir planıyla modern ve yeni kent merkezi olma özelliği taşıdığını sözlerine ekledi.

Abdülvahap Olgun: 'Cazip kent Torbalı'
Torbalı'nın son yıllarda gerek özel, sektör gerekse de kamu yatırımlarıyla büyük bir ivme yakaladığını anlatan Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülvahap Olgun ise, 'Cazip Kent Torbalı' sloganıyla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Torbalı'nın ulaşım altyapısının geliştiğini; demiryolu, otoban ve havayolu ulaşımıyla tercih edildiğini kaydeden Olgun, bölgede artan nüfusun ihtiyacına cevap veren 200-300 konutluk, zengin sosyal donatıları olan sitelerin faaliyete geçtiği bilgisini verdi. Yeni yatırımlarla bölgenin gelişmeye devam ettiğini kaydeden Başkan Olgun; ilçenin üreten, istihdam sağlayan ve ekonomiye katkı sunan önemli bir merkez konumunda olduğunu sözlerine ekledi.

Yatırımcıların gözü Torbalı’ya çevrildiEN ÇOK OKUNANLAR

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

1 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

2 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

3 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Samsunspor'a müjde

4 Samsunspor'a müjde

Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

5 Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

19 Mayıs sözünü tuttu

6 19 Mayıs sözünü tuttu

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

7 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

8 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Samsunspor'un rakibi Atakum

9 Samsunspor'un rakibi Atakum

Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?

10 Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?


SIRADAKİ HABER