HaberlerTokat'taki kayıp çocuklarla ilgili kritik açıklama

Tokat'taki kayıp çocuklarla ilgili kritik açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Reşadiye'de 125 gündür kayıp olarak aranan 8 yaşındaki Bayram ve 5 yaşındaki Dursun Kağan'ın arama çalışmaların değerlendirerek, 'Yüzde 90-95 çocuklar ırmakta değil' dedi. Çakır, çocukların kaçırılma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.

Tokat'taki kayıp çocuklarla ilgili kritik açıklama

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 29 Aralık 2015 tarihinde evlerinin yakınlarındaki parkta oynarken kaybolan komşu çocukları 8 yaşındaki Bayram Erol ile 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı'dan 125 gündür haber alınamıyor.

Kayıp Çocuklarla İlgili Şok Gelişme

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, basın mensuplarının kayıp çocuklarla ilgili sorularını yanıtladı.

Reşadiye’dekayıp çocukların bu sefer babaları ile değil anneleri ile görüştüğünü ifade eden Çakır, “Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanı ile de görüştüm. Kayıp çocuklar ile ilgili olarak hiç bir zaman yüzde 100 emin konuşmamak gerekir ama artık yüzde 90-95 olsun ırmakta değil çocuklar. Suya da gitmediler ve buna rağmen iki defa ırmağı arattırdım. Şimdi bir aile geliyor diyor ki, 'Siz niye buradan bakıyorsunuz, bu çocuklar ya Niksar'da ya Erbaa'da' diyor. Ben diyorum ki ‘HES’te ızgara var, ufak bir cisim bile geçmiyor. Koca bir çocuktan bahsediyoruz. O kadar aramadan sonra bir tane ayakkabının bağcığı mı görünmez?' O da benim gibi 'su da olmadığına' kanaat getirmiş” ifadelerini kullandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Reşadiye’de görevlendirilen 4 kişilik ekibin içinde Kayseri’de kayıp olan çocukları bulan birisinin de olduğunu ifade eden Çakır, “O bana demişti ki, 'hocam, biz üç yıl sonra ulaşmıştık. Göreceksiniz bunu çözeceğiz ama zaman alacak'. Şimdi çok fazla arama yokmuş gibi gözüküyorsa bile biz asıl masa başındayız şu anda” diye konuştu. tokat  


SIRADAKİ HABER
}