HaberlerTekirdağ HaberleriÇorlu'ya 30 milyon TL'lik proje

Çorlu'ya 30 milyon TL'lik proje - Tekirdağ Haberleri

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu İlçesinde 30 TL maliyetle inşa edilecek 14 bin metrekarelik Spor Kompleksi inşaatının temel atma töreni gerçekleşti.

Çorlu'ya 30 milyon TL'lik proje

Düzenlenen törene Çorlu Kaymakamı Levent Kılınç, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Temel atma töreninde açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, 'Temelini atacağımız Çorlu Kapalı Spor Salonu toplam 14 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahiptir. Salonumuz 2 bin 500 tribün kapasitesi ile hizmet verecek olup ek bir antrenman sahası da projenin içerisinde yer almaktadır. Projemiz 2018 yılı sonunda tamamlanacaktır. Trakya Bölgesinin en büyük kapalı spor salonu olacak bu projemiz, Uluslararası Basketbol Federasyonu standartlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Dolayısıyla proje ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek niteliktedir. Proje ile Çorlu ilçemizdeki Gençlik ve Spor Hizmetlerine bir kat yapmayı amaçlarken aynı zamanda ulusal ve uluslararası spor müsabakaları, kongre ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapma avantajı ile de Çorlu ilçemizin sosyal ve kültürel yaşamına da çok ciddi bir katkı yapacağını düşünüyoruz' dedi.

'Bu projeyi şu ana kadar Çorlu ilçemize yapılan en büyük eser olarak kabul edebiliriz'
Genel Sekreter Oral Karakaya'nın ardından konuşma yapan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, 'Trakya'nın en modern en büyük kapalı spor salonunun temelini atmak için burada toplanmış olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2 bin 500 kişi kapasiteli, özel locaları, özel basın tribünü, özel hakem ve doktor odaları, ayrıca bir tane daha antrenman salonu bulunan yaklaşık 30 milyon TL'lik proje tamamlandığında, amacımız buradan yetişecek sporcularımızın ülkemizde ve dünyada Çorlu'yu, Tekirdağ'ı ve ülkemizi temsil etmesini sağlamaktır 'diyerek projenin gençlere hayırlı olmasını diledi.

'Çorlu ilçemiz hak ettiği yatırımları alıyor ve almaya devam edecek'
Başkan Ünal Baysan'ın ardından konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 'Projenin Trakya'nın en büyük kapalı spor salonu olması ve geçtiğimiz ay 11 İlçeye 11 Okul projesi kapsamında devir teslim törenini gerçekleştirdiğimiz Çorlu Spor Lisesini göz önünde bulundurduğumuz zaman Çorlu ilçemizdeki yatırımların önemini bir kez daha ortaya koymuş bulunuyoruz. Bugün beni en çok mutlu eden 20 yılını Çorlu'ya vermiş değerli Belediye Başkanımız Sayın Ünal Baysan'ın konuşmasındaki heyecan ve enerji oldu. Bu, Sosyal Demokrat belediye başkanlarında 30 yıllıkta olsa ne fikir, ne heyecan ne de metal yorgunluğu olmayacağının en güzel kanıtıdır. Çorlu ilçemiz her şeyin en iyisine layıktır. Çorlu ilçemiz hak ettiği yatırımları alıyor ve almaya da devam edecektir. Hizmet için geldik, hizmet için varız. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. 30 Mart 2019'da vatandaşlarımızın karşısına gururla çıkacağız. Ben bu yatırımın hayırlı olmasını diliyor herkese sevgilerimiz sunuyorum' dedi.

'Çorlu'nun 3,5 yılda kabuk değiştirdiğini düşünüyorum'
Başkan Kadir Albayrak'tan sonra konuşma yaparak katılımcılara seslenen Çorlu Kaymakamı Levent Kılınç, 'Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımızla Spor Lisesinin temel atma töreninde Çorlu en büyük ilçemiz. 11 İlçeye 11 Okul Projesi kapsamında buraya bir okul yapılması yetersiz demiştim. Fakat bugün burada temeli atılan proje ile adalet yerini buluyor diye düşünüyorum. Böyle bir yatırımı ilçemize kazandırdığı için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ulusal ve uluslararası maçların yapılabileceği 2 bin 500 kişilik bir kapalı spor salonu yapılıyor. Çocuklarımız sporun birçok dalında büyük başarı gösteriyorlar. Ben inanıyorum ki bu tesis ile daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. 3 yıldır Çorlu'da görev yapıyorum. Başkanımız 3,5 yıldır görev yapıyor. Bu süre içerisinde Çorlu'nun kabuk değiştirdiğini düşünüyorum. Gençlerimize emek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Son yılların en büyük sorunlarından biri haline uyuşturucu kullanımının artış göstermesidir. Çocuklarımızın elinden tutmadığımız, bir hobiye, bir spora yönlendirmediğimiz zaman böyle kötü tercihler yapabiliyor. Umarım sporla beraber daha dinamik, daha dinç gençler yetiştirmiş olacağız. Bu tesisi ilçemize kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve emeği geçen tüm personeline teşekkür ediyorum' diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların ardından projenin temel atımı butona basılarak yapıldı.

Çorlu’ya 30 milyon TL’lik proje

SIRADAKİ HABER
}