HaberlerManisa HaberleriMASKİ, Sarıgöl ve Alaşehir'de incelemelerde bulundu

MASKİ, Sarıgöl ve Alaşehir'de incelemelerde bulundu - Manisa Haberleri

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, Sarıgöl ve Alaşehir ilçesindeki mahallelerde yer alan derelerde hayata geçirilen projeleri inceledi. Başaran, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk'u ziyaret ederek ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

MASKİ, Sarıgöl ve Alaşehir'de incelemelerde bulundu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçe merkezi ve mahallelerinde bulunan derelerde yürüttüğü temizlik, ıslah ve korkuluk çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, Sarıgöl ve Alaşehir ilçesindeki derelerde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen temizlik, ıslah ve korkuluk çalışmalarını yerinde inceledi. Başaran, ilk olarak Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk'u makamında ziyaret etti. Başaran, Selçuk ile birlikte Girne Caddesi'ndeki derede yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Selçuk, 'MASKİ, yürüttüğü çalışmalar ile derelerimizi güvenli ve sağlıklı hale getiriyor. Vatandaşlarımızın yaşam alanları içerisinde bulunan dereler, bu çalışmalar ile artık tehdit oluşturmuyor. Bu çalışmalardan dolayı başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun'a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim' dedi.
İncelemelerde bulunan Başaran'a, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ulvi Kaynak, Şube Müdürü Kemal Açıkgöz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sarıgöl İlçe Koordinasyon İşleri Şube Müdürü Akif Kılıçarslan ve Sarıgöl Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ozan Sözen eşlik etti.
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, il genelinde bulunan derelerde olası su taşkınları ile dere üzerinden yaya ve araç geçişlerini güvenli hale getirmek için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti. Başaran, 'Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'ün, derelerin vatandaşlara yönelik tehdit oluşturmaması için bizlere verdiği talimat doğrultusunda ıslah, temizlik ve korkuluk çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sarıgöl ve Alaşehir ilçelerimizde yer alan derelerde yürüttüğümüz çalışmaları inceledik. Sarıgöl Belediye Başkanımız Sayın Necati Selçuk'u ziyaret ederek hayata geçirdiğimiz ve planladığımız çalışmalar hakkında istişarelerde bulunduk. Çalışmalarımız süresince verdiği destekten dolayı Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati Selçuk'a teşekkür ederim. Derelerimizi sağlıklı ve güvenli hale getirmek için projelerimize devam edeceğiz' dedi.

Yukarıçobanisa'da dere temizlik çalışmaları tamamlandı
Öte yandan MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Şehzadeler ilçesine bağlı Yukarıçobanisa Mahallesinde başladığı dere temizlik çalışmasının da tamamlandığı açıklandı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde yürüttüğü dere temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Şehzadeler ilçesine bağlı Yukarıçobanisa Mahallesinde başlanılan dere temizlik çalışması tamamlandı. Mahalleden geçen Kılıç Deresi'nin 750 metrelik bölümünde yapılan çalışma ile yağışlı havalarda yaşanan taşkın sıkıntısına son verildi.
Yukarıçobanisa Mahalle Muhtarı Mehmet Üzel, 'MASKİ'ye dere temizliği için talepte bulunmuştuk. Ekipler mahallemize gelip inceledi ve temizlik yapılmasına karar verdi. Çalışma tamamlandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e yapılan işlerden dolayı teşekkür ediyoruz' dedi.

MASKİ, Sarıgöl ve Alaşehir’de incelemelerde bulundu

SIRADAKİ HABER
}