Haberlerİstanbul HaberleriBağcılar'da semt pazarları katlı pazar alanlarına taşınıyor

Bağcılar'da semt pazarları katlı pazar alanlarına taşınıyor - İstanbul Haberleri

Bağcılar 15 Temmuz Mahallesi'nde kahvaltılı toplantıda esnafla bir araya gelen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, esnafın sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye devam ediyor. İstişare toplantısında esnafın en büyük sıkıntısının semt pazarları olduğu ortaya çıktı. Başkan Çağırıcı, 'Semt pazarlarını otopark olarak da kullanılabilecek katlı p

Bağcılar'da semt pazarları katlı pazar alanlarına taşınıyor

Bağcılar Belediyesi'nin düzenli olarak yaptığı esnaf buluşmaları 15 Temmuz Mahallesi'nde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın da katıldığı kahvaltılı toplantıda bir araya gelen değişik sektörlerden esnafın sorunları dinlenip onlara çözüm arandı. Mahalle esnafı en büyük sıkıntılarının Cumartesi ve Pazartesi olmak üzere haftanın iki günü kurulan semt pazarları olduğunu belirtti. Bir esnaf, 'Pazarcılar, kurdukları pazarlarını akşam kaldırmıyorlar. Saat 22.00'ye kadar sürdürüyorlar. Bu durum hem bizim işlerimizi olumsuz etkiliyor hem de vatandaş sesten rahatsız oluyor' dedi.

'Başkan Çağırıcı, iki tarafı da mutlu edecek bir çözüm sundu'
Başka bir esnaf da 'Pazarcıların çoğu tezgahlarının arasında boşluk bırakmıyor böyle olunca da vatandaşlar dükkanımıza gelemiyor. Ayrıca çektikleri çadırlarla da işyerimizin önü tamamen kapanıyor. Böyle olunca biz de gün boyunca iş yapamıyoruz' dedi. Söz alan esnaflardan biri ise 'Pazar başlarında gençler toplanıyor. Aileler de korktukları için çocuklarını sakız almaya bile göndermiyorlar' şeklinde şikayetini bildirdi.
Şikayetleri dikkatlice dinleyen Başkan Çağırıcı, iki tarafı da mutlu edecek bir çözüm sundu. 'Pazar bu sene son inşallah. Önümüzdeki yıl burada Pazar göremeyeceksiniz. Artık sokakta Pazar kalmayacak. Semt pazarlarını otopark olarak da kullanılabilecek katlı pazar alanlarına taşıyoruz. Böylece vatandaş sokağında ne güvenlik endişesi yaşayacak ne de sesten gürültüden rahatsız olacak. Esnafımız da ticaretini daha rahat yapacak' dedi.
'Bağcılar'ı Bağcılar'da yaşayan hemşehrilerimizle birlikte yönetiyoruz'
Başkan Çağırıcı sözlerini şöyle tamamladı 'Bağcılar'ın bugünlere gelmesindeki en büyük unsurlardan biri de bu tür toplantılarımız istişarelerimiz. Bağcılar'ı Bağcılar'da yaşayan hemşehrilerimizle birlikte yönetmeye devam ediyoruz'
Esnaf buluşmasına İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, 15 Temmuz Mahallesi Muhtarı Orhan Demir ve mahalle esnafı katıldı.

Bağcılar’da semt pazarları katlı pazar alanlarına taşınıyor

SIRADAKİ HABER
}