Isparta haber: Isparta'ya Adanmış Hayatlar, Başdeğirmen için hazırlandı

Isparta haber: SDÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Bölümünce hazırlanan 'Isparta'ya Adanmış Hayatlar' belgeseli bu yıl Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen için hazırlandı. Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen belgesel gösteriminde Proje Sorumlusu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Zafer Çağlar, 'Üreten bir üniversitenin, üreten bir meslek yüksekokulunun sosyal sorumluluk projelerinden birisi olan 'Isparta'ya Adanmış Hayatlar Belgeseli'nin altıncısını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bugüne kadar 14 önemli şahsiyetin belgeselini sizlerle buluşturduk. Bugünde ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in hayat hikayesini sizlere aktaracağız. Yoğun emekler sonucunda hazırladığımız belgeselin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum' dedi.

Isparta'ya Adanmış Hayatlar, Başdeğirmen için hazırlandı

Çok Özel Bir Belgesel
Açılış konuşmasının ardından 'Isparta'ya Adanmış Hayatlar, ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen Belgeseli' gösterime sunuldu. Katılımcıların büyük beğenisini toplayan belgesel, Şükrü Başdeğirmen ile eşi Şadiye Başdeğirmen'e duygusal anlar yaşattı. Başdeğirmen, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencilerince hazırlanan belgeselin çok özel olduğunu vurgulayarak katılımcılara, 'Allah, sizlere de bu duyguları yaşamayı nasip etsin. Anne ve babam bizlere çok güzel şeyler öğrettiler. Eşiniz, çocuklarınız, aileniz hayatınızdaki en önemli varlık. Onların değerini bilelim' dedi. Yaşanan her şeyin insana bir şeyler öğrettiğini söyleyen Şadiye Başdeğirmen de, 'Biz bugüne kadar birbirimizin her şeyi olmayı başardık. Güzel anılar biriktirdik, biriktirmeye de devam edeceğiz' diye konuştu.
SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan da 'Üniversitelerin en önemli görevlerinden birisi çevresinde gizli kalmış değerleri açığa çıkarmak ve mevcut değerleri de en iyi şekilde tanıtmaktır. Belgeselin hazırlanmasında emeği geçenleri kutluyorum.' dedi.

Isparta’ya Adanmış Hayatlar, Başdeğirmen için hazırlandıEN ÇOK OKUNANLAR

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

1 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

2 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

3 Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

4 Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

5 Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

6 Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

Vatandaşlar Türk askerini uğurladı

7 Vatandaşlar Türk askerini uğurladı

Kilis'e 3. roket düştü

8 Kilis'e 3. roket düştü

Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

9 Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

Kilis'e ikinci bir roket daha düştü

10 Kilis'e ikinci bir roket daha düştü


SIRADAKİ HABER