HaberlerSamsun protokolünden Asar'a veda

Samsun protokolünden Asar'a veda

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde araştırmacı olarak geçici görevle görevlendirilen Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar için veda yemeği verdi.

Samsun protokolünden Asar'a veda

Tekkeköy Bayraktepe’deki yemeğe Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Erol Tosun, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Gülay, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Bölge Müdürü Asar, Ankara'ya tayin oldu

Duygusal anların yaşandığı gecede konuşan Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar, 4 yıldır görev yaptığı Samsun’u çok sevdiğini ve şehre alıştığını belirterek, “Burada çok güzel günlerimiz oldu. Kaliteli bürokratlarla çalışmak bana onur verdi. Ailece şehri de o kadar çok sevdik ki artık Samsunlu olmuştuk. Samsun, tecrübe anlamında da bana çok şey kazandırdı. Bir günde 4 mevsimi ilk kez Samsun’da yaşadım. Bu literatürde görülmemiş bir şeydir. Kendisini geliştirmek isteyen meteorolojistlerin mutlaka burada görev yapması gerekiyor. Karadeniz ve özellikle de Samsun, atmosferin her türlü davranışını görebileceğimiz, her an her şeyin beklenmedik şekilde değişebileceği, bir tahminci için zor olan bir parkur. Herkese teşekkür ediyorum. Her zaman gönlümün bir kısmı Samsun’da olacaktır” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Murat Asar’ın Samsun’da görevini başarıyla yürüttüğünü, çok faydalı hizmetlere imza attığını belirtti. Kurduğu sistemle hava tahminlerini ve yaşanacak felaketleri anında öğrenip tedbir alma imkanını sağladığını ifade eden Başkan Yılmaz, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nü alt yapı, donanım ve işlevsellik bakımından güzel bir noktaya getirdiğinin altını çizdi. 

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise “Kamu görevlisi olmanın bir yanı da atanmaktır. Bir göreve atanırsınız, daha sonra o görevden ayrılıp başka bir göreve atanmak durumunda kalırsınız. Samsun gibi bir yerde bir vali olarak sizinle çalışmak memnuniyet verici. Samsun özellikle meteorolojik olarak yöneticilerin sorun olduğunda hızlıca bilgilendirildiği bir yerdir. Şehri daha ileri taşıma adına enerjimizi sarf ediyoruz. Bizden beklenen bu olsa gerek diye düşünüyorum. Samsun’a zaten bu yaraşır. Samsun’a yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Meteoroloji Bölge Müdürümüze bundan sonraki yaşamında ve görevinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Meteoroloji 10. Bölge MüdürüMurat Asar’a tablo, Vali Şahin ise çini vazo hediye etti.

SIRADAKİ HABER
}