HaberlerMHP her zaman iktidarın destekçisi

MHP her zaman iktidarın destekçisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 'PKK nereden takviye alıyorsa, oralar tümden kurutulmalıdır. Hükümet çekinmesin, terörizmle mücadele ettiği sürece MHP her zaman iktidarın destekçisidir' dedi.

MHP her zaman iktidarın destekçisi

MHP Genel BaşkanıDevlet Bahçeli’ye destek deklarasyonuna Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın imza atmadığı iddia edilmişti. Bugün partisinin grup toplantısının ardından Bahçeli'ye bu iddia soruldu. Bahçeli şöyle yanıt verdi:

ORTALIĞI KARIŞTIRIYORSUNUZ

“Ben böyle bir deklarasyonu görmedim. Ne varsa basında bazı çevrelerden öğreniyoruz. Oktay Bey çok değerli bir kardeşimizdir. Onunla aramızda soğukluk olabilir mi? Nereden çıkartıyorsunuz bunları? Bizi bölmeye çalışıyorsunuz? CHP'yi karıştırmaya çalışıyorsunuz. Şimdi de Pelikan stratejisiyle ortalığı karıştırıyorsunuz. Fitnenin yayılmasına katkı sağlamayız.”

MHP İKTİDARIN DESTEKÇİSİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin haftalık grup toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Doğrudur bizim için tarih 1919’da başlamamıştır. Ancak 1919 Türk tarihinin övünç madalyasıdır. 1919’u örtülü olarak değersizleştirmek doğru sayılamayacaktır. Cumhuriyet tarihi şerefli Türk tarihinin şanlı bir sayfasıdır. Türkiye'nin kapı gibi tezkere vardır. Hainlerin bataklıklarında mahvedilmesinin önünde hiçbir hukuki engel yoktur. Vakit çok geç olmadan, toprak bütünlüğümüze, insan varlığımıza düşmanlık yapan hangi pis örgüt varsa hepsinin cezası verilmeli, toptan yok edilmelidir. Başkasının müsamahasına sığınarak bu devleti geleceğe taşımak ancak hayaldir. PKK nereden takviye alıyorsa, oralar tümden kurutulmalıdır. Hükümet çekinmesin, terörizmle mücadele ettiği sürece MHP her zaman iktidarın destekçisidir.”

SIRADAKİ HABER
}