Para harcamadan 4 yıldır geziyor

30 yaşındaki Ferit Uç isimli adam, tam 4 yıldır para harcamadan geziyor. Kılık ve kıyafetini görenler ona önce 'hello' diyor, 'Aleykümselam' karşılığını alınca da şaşırıyor.

Para harcamadan 4 yıldır geziyor

30 yaşındaki Ferit Uç, tam dört yıldır Türkiye'yi dolaşıyor. Üzerinde Anadolu motiflerinden oluşan ilginç kıyafeti ve elindeki asasıyla seyyahları andıran Uç, 'evim' dediği sırt çantasındaki tek kişilik çadırında kalıyor. Genç seyyah, para kullanmıyor. Hayatta kalabilmek için elindeki çıkartmaları ihtiyaçları karşılığında takas ediyor. Cep telefonu da kullanmıyor. Karşılaştığı ve samimiyet kurduğu insanların telefonlarını defterine yazıyor sadece. 'Günü geldiğinde arar sorarım' diyor. Yolculuk yapmak istediğinde ise otostop çekiyor. Ona Haldun Dormen Tiyatrosu'nda bir süre oyunculuk yapan Egemen Öztoprak eşlik ediyor. İki arkadaş, evlerinden ve ailelerinden uzak, diyar diyar geziyor.

KADIN KUAFÖRÜYDÜ SEYYAH OLDU

İstanbul'da kadın kuaförü olduğunu söyleyen Ferit Uç,'Artık deli gibi sıkılmıştım. Birçok şeyin aynı olduğuna karar kıldım. Sabahtan akşama kadar çalışıyordum. Aldığım parayı evin ihtiyaçlarına ve borca veriyordum. Bir ay çalışıyordum, ancak kazandığımı rahat rahat harcayamıyordum. Bundan dolayı hafakanlar bastı. Bu şekilde gezmeye karar verdim. Cebimde 36 TL ile Şişlide'den Tekirdağ'a giderek ilk adımı attım. Daha sonra param bitince otostop yapmaya başladım. Dört yıldır yollardayım' dedi.

YEMEK KARŞILIĞI ÇALIŞTIM

Genç seyyah, aç kaldığında yemek karşılığında çalıştığını ifade etti. Çayı çok sevdiğini anlatan Ferit Uç, 'Kars'a kadar çay için gittiğimi bilirim. Gittiğim her yerin beynimde fotoğrafını çekerim. Çünkü bir fotoğraf makinem yok. Hiç olmadı. Olmasını da çok istiyorum' şeklinde konuştu.

Dört yıldır diyar diyar gezdiğini ve artık buna son vermeyi düşündüğünü söyleyen Uç, 'Ailem biraz zor durumda, ev aldılar. Ödemelerde zorluk çekiyorlar. Onlara olan vefa borcumu ödemek için yeniden çalışmaya başlamayı düşünüyorum' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

1 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

2 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

3 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

4 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsun'da tavuk hırsızlığı

5 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Ufuk Budak Almanya'da

6 Ufuk Budak Almanya'da

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

Gözler Beşir'de

8 Gözler Beşir'de

 İlkel ulaşım Meclis'te

9 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

10 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda


SIRADAKİ HABER