Atakum'da çocuklar pazarcı oldu, işler açıldı!

Samsun'da anaokulu öğrencileri, hem gelenekleri yaşatmak hem de hayatı öğrenmek için 'pazarcı' oldu. Semt pazarında satış yapan minik pazarcıları yine minik zabıtalar denetledi. Minikler, pazarda satış yapmanın çok güzel olduğunu ve ürün satışlarının iyi olduğunu söylediler.

Atakum'da çocuklar pazarcı oldu, işler açıldı!

Atakum ilçesindeki Atakent Sem Pazarı’nda Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri için “Pazar Yeri Etkinliği” düzenlendi. Semt pazarında pazar sergisi açan yaklaşık 200’ün üzerindeki çocuğun kimi pazarcı esnafı kimi ise zabıta görevlisi oldu.

Atakum Karadeniz'de rekor kırdı

Minik çocukların satış yaptığı pazara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Minikler satmaya çalıştıkları ürünleri bağırarak tanıtmaya çalıştılar. Etkinlikten keyif aldıklarını belirten minikler, pazarda satış yapmanın çok güzel olduğunu ve ürün satışlarının iyi olduğunu söylediler.

HAYATI ÖĞRENİYORLAR

Etkinliğin açılışı öncesi konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Konu çocuklarımız olunca, konu geleceğimizdir. Çünkü yarınların ülkemizi, ilimizi, Türkiye Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz bu yavrularımızın en iyi şekilde eğitilmesi, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde anlayışının geliştirilmesi noktasında bizde Atakum Belediyesi olarak yerel bazda destek veriyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu desteğimiz artarak devam edecektir. Atakum Belediyesi sadece fiziki belediyecilik yapmıyor. Belediyemiz gerek milli eğitimin okullarına, gerekse diyanetimizin camilerine, kuran kurslarına ciddi anlamda halkımızın ihtiyaç duyduğu mekanlara fiziki iyileştirmeler ve destekler vermeye devam ediyor. İnşallah önümüzdeki günlerde bu desteğimiz artarak devam edecektir. Çünkü Atakum halkı her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır” dedi.

TÜRK İSLAM ANLAYIŞININ YANSIMASI

Pazar yerlerinin Türk kültüründe önemli bir yerinin olduğunu ifade eden İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, “Pazar yerleri bizim ahlakımızın bir nevi somut örnekleridir. ‘Ben siftahı yaptım, komşum daha yapmadı. Mümkünse oradan alın’ kültürünün en bariz, yavrularımızın da bizzat burada pratik yapacağı mekandır. Böylesi güzel bir olayı hayata geçiren herkesi kutluyorum. Bu yavrularımız bugün hayatlarında kalıcı bir şekilde üretimin, paylaşımın ve geleneksel Türk İslam ahlakının pazara yansımasını bizzat yaşanmasının somut deneyimini bize gösterecekler” diye konuştu.

Konuşmaların ardından pazarın açılış kurdelesi kesildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

1 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

2 Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

3 Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

4 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Samsun'daki kazanın ardından dram çıktı!

5 Samsun'daki kazanın ardından dram çıktı!

O Mehmetçik Samsunlu çıktı

6 O Mehmetçik Samsunlu çıktı

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

7 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Ahmet Burak müjdesi

8 Ahmet Burak müjdesi

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

9 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

10 Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!


SIRADAKİ HABER