HaberlerTrabzonspor'un cezası belli oldu

Trabzonspor'un cezası belli oldu

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan ve son derece kötü olaylara sebep olan maç nedeniyle Trabzonspor'un aldığı ceza belli oldu.

Trabzonspor'un cezası belli oldu

Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor - Fenerbahçe mücadelesinde yaşanan olaylar nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Trabzonspor'un cezası belli oldu. 

Yaşanan olaylar nedeniyle PFDK tarafından 4 maç seyircisiz oynama cezası alan Trabzonspor, 915.000 TL para cezası da aldı.

İşte PFDK'nın Trabzonspor açıklaması:

1- TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 24.04.2016 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 750.000.- TL PARA CEZASIile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan DENİZ KALE ARKASI, YOL KALE ARKASI, KAPALI VE MARATON tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişleri engellenmesine,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, tribünlere spor ahlakına aykırı pankart asılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, stadyuma usulsüz seyircisiz alınmasından dolayı takdiren 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

SIRADAKİ HABER
}