Konaklar restore edilecek

Sinop'un Boyabat ilçesindeki tarihi konaklar turizme kazandırma çalışmaları kapsamında restore edilecek.

Konaklar restore edilecek

 Restorasyon çalışmaları ile marka şehirlerarasında yer almayı amaçladıklarını ifade eden Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,'Gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları ile ilçeye yeni bir misyon yükleme gayreti içerisindeyiz. İlçeye yeni bir yüz kazandıran restorasyon çalışmaları aslına uygun şekilde restore edilerek, evlerin farklı uygulamalarla desteklenmesi, gezi ve butik otel olarak düzenlenmesi gayreti içerisindeyiz. Bu gün Safranbolu, Beypazarı turizm şehri ise bu başarıyı bu gayretler ve kazanımlar sonucunda elde etmiştir. Bizler de kararlılıkla ve sabırla tarihi konaklarımızın hayata döndürülmesi ve turizme kazandırılması için ne gerekiyorsa yapacağız' dedi.
Amaçlarının ilçeye değerli katkılar sağlayabilmek, ticareti canlandırmak, insanları Boyabat'ta yaşamaya ikna etmek ve göçü önlemek olduğunu ifade eden Çakıcı, 'Nihai amaç, tarihi ve doğal güzellikleriyle turizmi canlandırmak bu vesileyle şehrin kalkınmasını sağlamak, hemşerilerimize ilçemizde yaşayabilmeleri adına daha iyi olanaklar sunmak, onların mutluluklarını artırmaktır. Bir şehri marka yapmak, geri dönüşü en yüksek yatırımlardan biridir. Bunu hep birlikte başaracağız' diye konuştu.

Boyabat'ta tarihi konakların turizme kazandırılması için başlatılan çalışmalarla, Boyabat Belediyesi'ne ait Mahmut Hüdai Konağı, Özel İdare'ye ait konak, Hacı Osman Akkuş Konağı, Sıhhiye Ahmet Özay Anaokulu, Boyabat Ziraat Odası'na ait konak ile 30'a yakın konakta restorasyon çalışmaları yapılarak turizme kazandırılması yönünde ilk adım atılmıştı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

1 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Efsane futbolcular cezaevinde

2 Efsane futbolcular cezaevinde

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

3 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

4 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Kılıçdaroğlundan Kalkavan ailesine taziye

5 Kılıçdaroğlu'ndan Kalkavan ailesine taziye

Karar Özalanda

6 Karar Özalan'da

Billy attı Samsun kazandı

7 Billy attı Samsun kazandı

Samsunspor unutmadı

8 Samsunspor unutmadı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

9 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Süper Kupa maçının saati belli oldu

10 Süper Kupa maçının saati belli oldu!


SIRADAKİ HABER