Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Konaklar restore edilecek

Sinop'un Boyabat ilçesindeki tarihi konaklar turizme kazandırma çalışmaları kapsamında restore edilecek.

Konaklar restore edilecek

 Restorasyon çalışmaları ile marka şehirlerarasında yer almayı amaçladıklarını ifade eden Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,'Gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları ile ilçeye yeni bir misyon yükleme gayreti içerisindeyiz. İlçeye yeni bir yüz kazandıran restorasyon çalışmaları aslına uygun şekilde restore edilerek, evlerin farklı uygulamalarla desteklenmesi, gezi ve butik otel olarak düzenlenmesi gayreti içerisindeyiz. Bu gün Safranbolu, Beypazarı turizm şehri ise bu başarıyı bu gayretler ve kazanımlar sonucunda elde etmiştir. Bizler de kararlılıkla ve sabırla tarihi konaklarımızın hayata döndürülmesi ve turizme kazandırılması için ne gerekiyorsa yapacağız' dedi.
Amaçlarının ilçeye değerli katkılar sağlayabilmek, ticareti canlandırmak, insanları Boyabat'ta yaşamaya ikna etmek ve göçü önlemek olduğunu ifade eden Çakıcı, 'Nihai amaç, tarihi ve doğal güzellikleriyle turizmi canlandırmak bu vesileyle şehrin kalkınmasını sağlamak, hemşerilerimize ilçemizde yaşayabilmeleri adına daha iyi olanaklar sunmak, onların mutluluklarını artırmaktır. Bir şehri marka yapmak, geri dönüşü en yüksek yatırımlardan biridir. Bunu hep birlikte başaracağız' diye konuştu.

Boyabat'ta tarihi konakların turizme kazandırılması için başlatılan çalışmalarla, Boyabat Belediyesi'ne ait Mahmut Hüdai Konağı, Özel İdare'ye ait konak, Hacı Osman Akkuş Konağı, Sıhhiye Ahmet Özay Anaokulu, Boyabat Ziraat Odası'na ait konak ile 30'a yakın konakta restorasyon çalışmaları yapılarak turizme kazandırılması yönünde ilk adım atılmıştı.EN ÇOK OKUNANLAR

Tekel bayisine silahlı saldırı 1 ölü

1 Tekel bayisine silahlı saldırı; 1 ölü

Mehdi Eker  Lordlar Kamarası, Sizi şimdi anladık dedi

2 Mehdi Eker: 'Lordlar Kamarası, 'Sizi şimdi anladık' dedi'

Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti

3 Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti

Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

4 Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

Beşiktaşın 114 kuruluş yıldönümü Kuşadasında kutlandı

5 Beşiktaş'ın 114. kuruluş yıldönümü Kuşadası'nda kutlandı

AK Parti milletvekili Savaş, Kuşadasında referandum çalışmasına katıldı

6 AK Parti milletvekili Savaş, Kuşadası'nda referandum çalışmasına katıldı

İstanbulda FETÖ Operasyonu

7 İstanbul'da FETÖ Operasyonu


SIRADAKİ HABER