Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Lokantacılar Odası'ndan tehdit gibi açıklama

Samsun Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, yardım amacıyla açılan kermeslerin en fazla 5 gün açık kalabileceği kararına uyulmadığını belirterek, ''Esnafın sabrı taştı. Esnafı zorla sokağa çıkacak noktaya getirmemek lazım'' dedi

Samsun Lokantacılar Odası'ndan tehdit gibi açıklama

Samsun Lokantacılar Tatlıcılar Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, yaz aylarının yaklaşmasıyla sayısı artan kermeslere tepki gösterdi.

Samsun Valiliği'nin, kermeslerin en çok 5 gün süreyle açık kalabileceği kararı olduğunu ifade eden Balcı, ''1,5 ay açık kalan kermesler var. Esnafın sabrı taştı. Yetkililerin konuyu takip etmeli'' dedi.

YETKİLİLERİ ŞİKAYET EDECEĞİZ
Açılan kermeslerin hijyen kurallarına uymadığını ve hiçbir sorumluluğunu yerine getirmediğini kaydeden Balcı, ''Bizim yardım yapılmasına asla karşı olduğumuz yok. Biz lokantacılar olarak vergiden, kiraya kadar 15 kalem ödeme yapıyoruz, gelip bunun yanında 10 gün değil 1-1.5 ay süren kermesler açılıyor. Orada bizim işimizi yapan esnaf, rahatsızlığını dile getirmeyecek mi? Esnafa her şeyin hesabı soruluyor. Bu kermesler hijyen kurallarına da uymuyor, hiçbir sorumluluğu yerine getirmiyorlar. Hayır kurumunu yöneten insanlar valiliğin kuralına uymazsa bir başkasına bir şey söyleme hakkınız olur mu? 10 esnafın 9'u kermeslerden rahatsız. Bin 500 esnaf, 20 bin çalışan var. Toplanıp siyasetçilerin kapısına mı gidelim? Esnafı zorla sokağa çıkacak noktaya getirmemek lazım. Esnaf her zaman devletine, bayrağına saygılı ama sabrı da taştı. 5 günlük sürenin ihlal edilmesi halinde yetkilileri Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Adalet Bakanlığı'na nereye başvurmak gerekiyorsa onu da yapacağız. Yaz başlıyor, lütfen hayır yapıyorum diyen insanlar da hayrı kuralına göre yapsınlar'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

4 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Karadenizin ciğerleri yandı

5 Karadeniz'in ciğerleri yandı!

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

6 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

7 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

İyi seyirler

8 İyi seyirler...

Samsundaki fırıncı cinayetinde flaş gelişme

9 Samsun'daki fırıncı cinayetinde flaş gelişme!

Samsunspordan gollü prova

10 Samsunspor'dan gollü prova


SIRADAKİ HABER