Samsun Lokantacılar Odası'ndan tehdit gibi açıklama

Samsun Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, yardım amacıyla açılan kermeslerin en fazla 5 gün açık kalabileceği kararına uyulmadığını belirterek, ''Esnafın sabrı taştı. Esnafı zorla sokağa çıkacak noktaya getirmemek lazım'' dedi

Samsun Lokantacılar Odası'ndan tehdit gibi açıklama

Samsun Lokantacılar Tatlıcılar Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, yaz aylarının yaklaşmasıyla sayısı artan kermeslere tepki gösterdi.

Samsun Valiliği'nin, kermeslerin en çok 5 gün süreyle açık kalabileceği kararı olduğunu ifade eden Balcı, ''1,5 ay açık kalan kermesler var. Esnafın sabrı taştı. Yetkililerin konuyu takip etmeli'' dedi.

YETKİLİLERİ ŞİKAYET EDECEĞİZ
Açılan kermeslerin hijyen kurallarına uymadığını ve hiçbir sorumluluğunu yerine getirmediğini kaydeden Balcı, ''Bizim yardım yapılmasına asla karşı olduğumuz yok. Biz lokantacılar olarak vergiden, kiraya kadar 15 kalem ödeme yapıyoruz, gelip bunun yanında 10 gün değil 1-1.5 ay süren kermesler açılıyor. Orada bizim işimizi yapan esnaf, rahatsızlığını dile getirmeyecek mi? Esnafa her şeyin hesabı soruluyor. Bu kermesler hijyen kurallarına da uymuyor, hiçbir sorumluluğu yerine getirmiyorlar. Hayır kurumunu yöneten insanlar valiliğin kuralına uymazsa bir başkasına bir şey söyleme hakkınız olur mu? 10 esnafın 9'u kermeslerden rahatsız. Bin 500 esnaf, 20 bin çalışan var. Toplanıp siyasetçilerin kapısına mı gidelim? Esnafı zorla sokağa çıkacak noktaya getirmemek lazım. Esnaf her zaman devletine, bayrağına saygılı ama sabrı da taştı. 5 günlük sürenin ihlal edilmesi halinde yetkilileri Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Adalet Bakanlığı'na nereye başvurmak gerekiyorsa onu da yapacağız. Yaz başlıyor, lütfen hayır yapıyorum diyen insanlar da hayrı kuralına göre yapsınlar'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta son durum ne Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta son durum ne? Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları

Terör listesinde 5 Karadenizli

2 Terör listesinde 5 Karadenizli

Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

3 Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

4 Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

İş yerinde kanlı infaz

5 İş yerinde kanlı infaz

Samsun'da nefes aldıracak proje

6 Samsun'da nefes aldıracak proje

Samsun masum sayılır

7 Samsun masum sayılır...

Sifakis hırslandı

8 Sifakis hırslandı

Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi

9 Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi

Samsunspor'da iç saha özlemi

10 Samsunspor'da iç saha özlemi


SIRADAKİ HABER